Pelastuslaitosten pitäisi olla kansalaisten turvallisuuden takaajia, eikä tiedon pimittäjiä ja salailijoita!
He eivät selvästi tee työtään tällä kertaa!
Kangasala 27.03.2025 16:54:18 tieliikenneonnettomuus: keskisuuri
"Pirkanmaan pelastuslaitokselta ei otettu vielä torstai-iltana kantaa siihen, mistä aineesta oli kyse."
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011128999.html
Raju nokkakolari Kangasalla – Valtatie 12 pysyy suljettuna
Poliisi on järjestämässä kiertotietä. Lahdentien liikenne saattaa olla aamuun saakka kiertotielle ohjattuna.
Kangasalla Lahdentiellä tapahtui torstaina raju liikenneonnettomuus.
Pelastuslaitos ja poliisi saivat ilmoituksen henkilöauton ja rekan välisestä nokkakolarista Lahdentiellä noin kello 17. Pelastuslaitoksen mukaan onnettomuudessa osallisena oli vaarallisten aineiden kuljetus.
Pirkanmaan pelastuslaitokselta ei otettu vielä torstai-iltana kantaa siihen, mistä aineesta oli kyse.
Onnettomuuspaikalla valmisteltiin kahdeksan aikaan illalla ajoneuvon tyhjennyspumppausta ja siirtoa. Rekan säiliö täytyy tyhjentää toiseen säiliöautoon.
Päivystävän palomestarin mukaan onnettomuuspaikan raivaustöissä voi mennä vielä kauan, jopa aamuun saakka.
Törkeää tiedon pimitystä?
7
241
Vastaukset
- Anonyymi
Se on sitä suomettumista!
Pue yllesi univormu ja ala välittömästi suomettua.
Se on maan tapa täällä!- Anonyymi
Kansalaiset ovat vihollisesi jos työskentelet valtiolle tai kunnalle. Heitä pitää tarkkailla ja pompottaa joka käänteessä kun vain mahdollista.
- Anonyymi
Yksi sana: Tsernobyl
Se on sitä suomettumisen ja tiedon pimittämisen kulttuuria parhaimmillaan! - Anonyymi
Kekkoslovakia elää ja voi hyvin!
- Anonyymi
Suomettuminen vain jatkuu!
Euran kopteriturman uhrien määrä saatiin tietoon Viron ulkoministerön ja median kautta! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011240384.html
Vähän niin kuin Tsernobylin säteilystä tiedettiin Ruotsin median kautta.- Anonyymi
Mihinkäs suomalainen viranomainen tavoistaan pääsee?
Suomettumisella koko ikänsä ruokittuja broilereita ne kaikki on!
- Anonyymi
Jep. On se huutava vääryys, että sinä et ole vielä parin tunnin sisällä tapahtumasta saanut kaikkia yksityiskohtia tietoosi.
Kyllä kaikkien viranomaisten ensimmäinen tehtävä aina joka tilanteessa pitäisi olla tiedottaa sinulle kaikki yksityiskohdat mielellään vähän ennen kuin ne ovat viranomaisellakaan selvillä. Muuten on kyse selvästä salailusta ja tiedon pimittämisestä.
Kerro nyt meille kaikille kuitenkin, että miksi sinun olisi jo torstai-iltana pitänyt saada aine tietoosi? Miten se olisi muuttanut sinun turvallisuustilannettasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018053- 1075657
- 2795003
- 494943
- 763727
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422358