Törkeää tiedon pimitystä?

Anonyymi-ap

Pelastuslaitosten pitäisi olla kansalaisten turvallisuuden takaajia, eikä tiedon pimittäjiä ja salailijoita!

He eivät selvästi tee työtään tällä kertaa!


Kangasala 27.03.2025 16:54:18 tieliikenne­onnettomuus: keskisuuri

"Pirkanmaan pelastuslaitokselta ei otettu vielä torstai-iltana kantaa siihen, mistä aineesta oli kyse."

https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011128999.html

Raju nokkakolari Kangasalla – Valtatie 12 pysyy suljettuna

Poliisi on järjestämässä kiertotietä. Lahdentien liikenne saattaa olla aamuun saakka kiertotielle ohjattuna.

Kangasalla Lahdentiellä tapahtui torstaina raju liikenneonnettomuus.

Pelastuslaitos ja poliisi saivat ilmoituksen henkilöauton ja rekan välisestä nokkakolarista Lahdentiellä noin kello 17. Pelastuslaitoksen mukaan onnettomuudessa osallisena oli vaarallisten aineiden kuljetus.

Pirkanmaan pelastuslaitokselta ei otettu vielä torstai-iltana kantaa siihen, mistä aineesta oli kyse.

Onnettomuuspaikalla valmisteltiin kahdeksan aikaan illalla ajoneuvon tyhjennys­pumppausta ja siirtoa. Rekan säiliö täytyy tyhjentää toiseen säiliöautoon.

Päivystävän palomestarin mukaan onnettomuuspaikan raivaustöissä voi mennä vielä kauan, jopa aamuun saakka.

0

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. R.I.P Marko lämsä

        Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
        Tampere
        55
        3383
      2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

        Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
        Maailman menoa
        226
        1834
      3. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

        Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
        Ikävä
        95
        1725
      4. Vappu terveiset kaivatullesi

        otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
        Ikävä
        136
        1552
      5. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

        Heti eikä kolmastoista päivä.
        Ikävä
        95
        1450
      6. 78
        1448
      7. Satonen Kelaan, on paras mies ?

        Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
        Kansallinen Kokoomus
        136
        1424
      8. Tangokuningas Marko Lämsä, 47, on kuollut

        Taas yksi melko nuori artisti lopetti lauleskelut lopullisesti. https://www.is.fi/viihde/art-2000011200979.html
        Maailman menoa
        12
        1230
      9. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

        Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
        Kemijärvi
        77
        1230
      10. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

        Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
        Ikävä
        90
        1225
      Aihe