Törkeää tiedon pimitystä?

Anonyymi-ap

Pelastuslaitosten pitäisi olla kansalaisten turvallisuuden takaajia, eikä tiedon pimittäjiä ja salailijoita!

He eivät selvästi tee työtään tällä kertaa!


Kangasala 27.03.2025 16:54:18 tieliikenne­onnettomuus: keskisuuri

"Pirkanmaan pelastuslaitokselta ei otettu vielä torstai-iltana kantaa siihen, mistä aineesta oli kyse."

https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011128999.html

Raju nokkakolari Kangasalla – Valtatie 12 pysyy suljettuna

Poliisi on järjestämässä kiertotietä. Lahdentien liikenne saattaa olla aamuun saakka kiertotielle ohjattuna.

Kangasalla Lahdentiellä tapahtui torstaina raju liikenneonnettomuus.

Pelastuslaitos ja poliisi saivat ilmoituksen henkilöauton ja rekan välisestä nokkakolarista Lahdentiellä noin kello 17. Pelastuslaitoksen mukaan onnettomuudessa osallisena oli vaarallisten aineiden kuljetus.

Pirkanmaan pelastuslaitokselta ei otettu vielä torstai-iltana kantaa siihen, mistä aineesta oli kyse.

Onnettomuuspaikalla valmisteltiin kahdeksan aikaan illalla ajoneuvon tyhjennys­pumppausta ja siirtoa. Rekan säiliö täytyy tyhjentää toiseen säiliöautoon.

Päivystävän palomestarin mukaan onnettomuuspaikan raivaustöissä voi mennä vielä kauan, jopa aamuun saakka.

9

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se on sitä suomettumista!

      Pue yllesi univormu ja ala välittömästi suomettua.

      Se on maan tapa täällä!

      • Anonyymi

        Kansalaiset ovat vihollisesi jos työskentelet valtiolle tai kunnalle. Heitä pitää tarkkailla ja pompottaa joka käänteessä kun vain mahdollista.


    • Anonyymi

      Yksi sana: Tsernobyl

      Se on sitä suomettumisen ja tiedon pimittämisen kulttuuria parhaimmillaan!

    • Anonyymi

      Kekkoslovakia elää ja voi hyvin!

    • Anonyymi

      Suomettuminen vain jatkuu!

      Euran kopteriturman uhrien määrä saatiin tietoon Viron ulkoministerön ja median kautta! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011240384.html

      Vähän niin kuin Tsernobylin säteilystä tiedettiin Ruotsin median kautta.

      • Anonyymi

        Mihinkäs suomalainen viranomainen tavoistaan pääsee?

        Suomettumisella koko ikänsä ruokittuja broilereita ne kaikki on!


    • Anonyymi

      Jep. On se huutava vääryys, että sinä et ole vielä parin tunnin sisällä tapahtumasta saanut kaikkia yksityiskohtia tietoosi.
      Kyllä kaikkien viranomaisten ensimmäinen tehtävä aina joka tilanteessa pitäisi olla tiedottaa sinulle kaikki yksityiskohdat mielellään vähän ennen kuin ne ovat viranomaisellakaan selvillä. Muuten on kyse selvästä salailusta ja tiedon pimittämisestä.

      Kerro nyt meille kaikille kuitenkin, että miksi sinun olisi jo torstai-iltana pitänyt saada aine tietoosi? Miten se olisi muuttanut sinun turvallisuustilannettasi?

      • Anonyymi

        Takki auki kemikaalionnettomuuteen ja tuntienkaan päästä ei tiedetä mistä kemikaalista on kyse? Hyvin ammattimaista!

        Haluatko nyt ihan varmasti kuolla tuolle kukkulalle?


    • Anonyymi

      Onnettomuus tapahtunut 16:54 ja iltaan klo. 20.00 mennessä ei vieläkään tiedetä mitä kemikaalia oli?

      GIVE ME A BREAK !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      436
      2420
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      2199
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1445
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1119
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      61
      1038
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      413
      1012
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      153
      895
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      888
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      849
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      835
    Aihe