Nykyään on politiikassa sellaiset humpuukihempat ja hanut, tytöt ja jopa hoot. Teinipelle Sanna otti surutta 40 mrd koronavelkaa. Luotto tuohon pelleporukkaan on mennyttä
Äänestää.. miksi?
3
270
Vastaukset
- Anonyymi
Siksi nuo kaikki vihaavat ja puhuvat jatkuvasti yhdestä puolueesta. He pelkäävät koska yksi puolue ajaakin suomalaisten asioita. Onhan se pelottavaa. Mutta muuten olen kanssasi samaa mieltä. Jotain narsisteja tai muuten eksyneitä hakeutuu valtaan. Nyt on syytä olla tarkkana. Asiallisia vaan äänestetään.
- Anonyymi
Perussuomalaisilla on mätäkasa pedofiileja ehdokkainaan ja tuomiotkin saatu, nuohan kuuluisi vankilaan eikä ehdokkaiksi ajamaan kansan etua, herranjumala sentään.
Niin surkeaa, alhaista ja selkärangatonta kuin vain voi olla!! - Anonyymi
Ei pidä paikkaansa, Sanna otti yli 50 miljardia velkaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175053Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/942293- 1351978
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171640"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551246Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu111892Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48821Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.301818Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654