Kerro Ripe

The_Arvuuttaja

Kun N.E.S.A.R.A. tulee voimaan niin mitä käy esim. huumeiden ja muiden nautintoaineiden kanssa ?

Tehdäänkö esim. kannabiksesta jokaiselle vapaa huume jolla jokainen voi laillisesti kemiallisesti huumata aivojaan. Tai samalla alkoholi vapautettaisiin melkein ilmaiseksi että puliukot joisivat itsensä hengiltä hetkessä.

Tiedän kyllä vaurausohjelmat jne. Mutta lähinnä olisin kiinnostunut tästä alkoholipolitikasta liittyen nesaraan ?

3

534

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ripe

      En usko että juuri kukaan enää käyttäisi nautintoaineita sellaisessa maailmassa. Ei ainakaan alkoholia kuten nykyään (känni).

      • The_arvuuttaja

        Kuitenkin luulisin että joku ryhmä kuitenkin rupeaisi käyttämään vauraudenjako-ohjelmiaan huumeisiin ja muihin nautintoaineisiin. Esim. narkomaanit. Samalla ns. anarkistit sitten vetäisivät päänsä täyteen huumeilla niinkään jos eivät saisi tarpeeksi tyydytystä aisteilleen.


      • einari
        The_arvuuttaja kirjoitti:

        Kuitenkin luulisin että joku ryhmä kuitenkin rupeaisi käyttämään vauraudenjako-ohjelmiaan huumeisiin ja muihin nautintoaineisiin. Esim. narkomaanit. Samalla ns. anarkistit sitten vetäisivät päänsä täyteen huumeilla niinkään jos eivät saisi tarpeeksi tyydytystä aisteilleen.

        Jos huumeiden ympärillä ei pyörisi rahaa ja kaikki saisivat ketkä haluaisivat, niitä niitä ei tarvitsisi tyrkyttää kenellekkään eikä etsiä uusia käyttäjiä. Ei olisi salakuljetusta ja ainekin olisi puhdasta. Huumebisneksellä yleensä muutenkin rahoitetaan hyvin epämääräisiä toimia. Itse ehdottaisin tähän vielä että kaikki jotka haluasivat huumeita, saisivat niitä käytännössä ilmaiseksi tai valmistuskustannusten hintaan, mutta joutuisivat käymään psykologisen painostuksen läpi. Useinmitenhän ensikertailset käyvät diilerin puolesta lähinnä psykologisen suostuttelun läpi.

        Tietysti marginaaliryhmät haluasivat varmasti niitä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      326
      1444
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      111
      1165
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      115
      1055
    4. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      817
    5. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      812
    6. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      107
      768
    7. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      440
    8. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      413
    9. Uskomatonta että

      Olet niin rakastunut minuun.
      Ikävä
      56
      402
    10. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      32
      398
    Aihe