Olen pitkään etsinyt ragdollin pentua, mutta tuntuu että ovat kovin varattuja.
Asumme Porvoossa ja olen etsinyt pentua lähinnä Uudenmaan alueelta ja tutkiskellut alueen kasvattajia. En halua tukea mitään isoa kasvattajaa, joten haluan kasvattajan joka ei tee pentuja jatkuvalla syötöllä. Jos pentueita syntyy paljon, niin mielestäni se on jo tehtailua, josta on paljon varoiteltu pennunostajia.
Onko jollain vinkata Helsingin seudulta kasvattajaa, joka olisi tälläinen? 🛥
Ragdoll kissanpennut
Anonyymi-ap
2
244
Vastaukset
- Anonyymi
Gsv
- Anonyymi
Suosittelen ottamaan pennun kasvattajalta, jolla syntyy vain pari pentuetta vuodessa. Kannattaa kysyä suoraa kasvattajalta, että paljonko on pentuja on syntynyt ja Montako pentuetta vuodessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114359
- 793543
Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843395Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223381Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273286- 762954
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim662841"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452800- 852749
Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589