15 v ajokortiton moottoripyöräilijä törmäsi skootilla ajaneeseen mieheen, joka kuoli. Pakeni.

Anonyymi-ap

Näin kävi Espoon Leppävaarassa 15.8.2024.

Moottoripyöräilijä raivosi katuun kaatuneelle miehelle ja poistui paikalta. Ei aikomustakaan auttaa elotonta uhria!! Ja tää kortitta ajanut mp-kuski on tummaihoinen. Hänen kuljettama laiton skuutti katsottiin moottoripyöräksi. Iän puolesta hänellä ei edes voi olla moottoripyöräkorttia.

Eipä tarvitse arvailla oliko edes vakuutusta.

6

295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko kulttuurinrikastaja kyseessä?

      • Anonyymi

        Joo kävi sitten itse ilmoittautumassa oli kait jo kuva kamerassa olisi jäänyt kiinni? Tuskinpa mitään vakavaa tuomiota kun suojaväri? Tosin aika hölmöä näitä on kutsua moottoripyöräilijäksi?


    • Anonyymi

      Se oli viritetty sähköskuutti tällä "moottoripyöräilijällä". Ei siis varsinaiien moottoripyörä, vaikka se semmoiseksi lain mukaan lasketaankin. Kannattaisi lukea uutiset tarkemin vai onko aloittajalla luetun ymmärtämisen vaikeuksia?

    • Anonyymi

      Eräissä kulttuureissa on tapana paeta onnettomuuspaikalta. Myös silminnäkijät pakenevat, koska voivat joutua vaikeuksiin virkavallan kanssa. Ja tämä ei ole vitsi. Paine saada syyllinen kiinni voi olla niin kova, että tarvittessa syyllinen löydetään syyttömien joukosta.

      Suomessa maahanmuuttajille tulee yllätyksenä, että suhteilla ja rahalla ei selviäkään rötöksistä... Eräs mamu yritti lahjoa Suomen poliisia tv-sarjassa. Nauroi makeasti kaivaessaan taskustaan setelinippua, mutta hymy hyytyi kun selvisi suomalainen tapa.

      No Suomikin kansainvälistyy kovaa vauhtia... ikävä kyllä.

      • Anonyymi

        Joissain kulttuureissa tämän tappokuskin rangaistus hoidetaan sitten epävirallisesti? Toivottavasti ei ala tulemaan uusi Suomen tapa?


    • Anonyymi

      Se että joku matu rikollinen ajaa laittomalla skuutilla, ei tee hänestä moottoripyöräilijää, ainoastaan rikollisen?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12375
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2665
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      910
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      872
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe