Gran Canaria Puerto Ricossa on mahtava ja hieno Angry Birds puisto. Oltiin eilen siellä lasten kanssa ja se oli upea kokemus, vajeri-liukuja, polku-autoja, vesitykkejä, trampoliinejä mini-golfia jne. Päivän kruunasi vaahtobileet. Iso olut maksoi vaan 3,50€ ja pieni olut 2,50. Kannattaa ehdottomasti kokeilla tämä super-puisto, lapset leikkii ja itse voi hörppiä edullista olutta. Rannekkeella pääsee alueelle koko päivän ajan, eli välillä voi käydä myös alueen ulkopuolella.
Angry Bird puisto
Anonyymi-ap
4
175
Vastaukset
- Anonyymi
Paljonko maksaa lippu kyseiseen puistoon?
- Anonyymi
Kaksi aikuista ja kaksi lasta oli 34€. Toki saimme liput hieman edullisemmin HolidayClubin kautta.
- Anonyymi
Lapsille vähän huono esimerkki se oluen litkiminen. En suosittele. Kannattaa keskittyä lapsiin ja juoda vaikka virvoitusjuomia.
- Anonyymi
Aloittajan tekstistä selviää, että oluen hinta on koko jutun pointti, joten on upeaa, että suomituristi pitää suomalaisten mainetta yllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392507
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait32277Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381373- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 31771
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi25623Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596