Italialaisten lahja valkolaisille!

Anonyymi-ap

Joko ne ovat heränneet? Kärpäset meinaan! Oli leuto talvi niin pahalta näyttää. Ja kun munivat 800 munaa kolmessa viikossa, niin huh huh. Osuuskaupalle kannattaa vihjaista että hommaa saatavilla olevat kärpäspaperit varastoon.

11

659

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sä lasket munia, olet siis munalaskuri.

    • Anonyymi

      Ikinä en ole muniani laskenut! Siellä ne haarusessa roikkuu!

    • Anonyymi

      Taas on suuri joukko munaajia pyrkimässä valtuustoon!

      • Anonyymi

        Ainakin kaikki RKP:n kannattajat ovat saaneet aikaan pelkkää pahaa, ei valtuustoon eikä mihinkään luottamustoimeen. Eivät kykene saamaan aikaan kuin sutta ja sekundaa Karvosen kanssa.


    • Anonyymi

      Joo, kaikki Apottilaiset!! Kirkkain silmin vaikka kunta joutuu maksamaan 1,3 miljoonaa euroa tyhjästä!! Kaikki nämä kun pyrkii uudestaan oli varoituksista huolimatta päättämässä paskasystemistä!

    • Anonyymi

      Kaikki missä Paljakka on mukana menee päin P:tä ja ruotsalaiset oikein puoltavat moista toimintaa.

      • Anonyymi

        Ei se ollut Paljakka, vaan rkp:lainen kaupunginjohtaja Oker-Blom, joka esitteli Apotin hyväksynnän ja Otto Anderssonin johdolla rkp & kok & sdp hyväksyivät varoituksista piittaamatta tämän kalliiksi tulleen suden.

        Otto Andersson on myös valkolaisista piittaamattoman sataman haisevien touhujen eräänlainen takuumies, joka mm. eväsi sataman toimintaa käsittelevässä valtuuston iltakoulussa ympäristöyhdistyksen ja valkolaisten edustajien puheoikeuden. Sataman edustajat sen sijaan saivat esteettä paasata propagandaansa.

        Kaupunginvaltuusto Pöytäkirja 15.04.2020/Pykälä 18

        http://julkaisu.loviisa.fi/FIN/cgi/DREQUEST.PHP?page=meetingitem&id=20205599-4


    • Anonyymi

      Kiitos, luin läpi. Ei epäilystäkään mille puolueille ei anneta ääntä!

    • Anonyymi

      Ei paljon surise. Talvi taisi tappaa.

    • Anonyymi

      Loviisa teki lyhytnäköisen päätöksen myydessään kannattamattoman sataman Helsingille. Nyt Loviisa on se varasatama jonne ohjataan kaikki pitkään seisova ja potentiaalisesti haitallinen lasti. Vuosaaressa olisi noussut hirveä meteli ensimmäisestin sontakärpäsestä. Nyt Loviisa saa kärpäset ja Helsinki rahat.

      Vähön niinkuin ydinvoimala. Loviisa saa riskin ja yritykset muualla tuottaa voittoa. Kun tuo 54-vuotias voimala pian suljetaan, voidaan myydä se toinenkin niemi muiden kaupunkien kaatopaikaksi.

    • Anonyymi

      Pomomies järjesti Helsingin kulissiksi, työllistää yhden tai kaksi ihmistä.
      Kaikki operatiivinen toiminta jäi suvun liiketoimintojen leikkikentäksi.
      Laajennustarvetta on vaikka keskellä satamaa toimi pienvenealue, sekin suvun.
      Ja Loviisa ruoppaa Jne.
      Kauppahinta Helsingille palautettiin osinkoina.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      968
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      822
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      733
    Aihe