Kuljen tietä läpi pimeyden
Sykkivän sydämeni ohjaamana
En osaa sanoa mihin matka päättyy,
mutta ainakin tiedän mistä aloittaa
He sanoivat minulle, että olin liian nuori ymmärtämään
He sanoivat, että olin jäänyt kiinni unelmaan
Elämä menee ohitseni, jos en avaa silmiäni
No se on minulle ihan ok
Joten herätä minut, kun kaikki on ohi
Kun olen viisaampi ja olen vanhempi
Koko tämän ajan etsin itseäni,
tietämättä että olin hukassa
Yritin kantaa koko maailman painoa
Mutta minulla on vain kaksi kättä
Toivottavasti saan mahdollisuuden matkustaa ympäri maailmaa
ilman mitään suunnitelmaa
Toivon, että voisin pysyä ikuisesti nuorena
enkä pelkäisi sulkea silmiäni
Elämä on kaikille tehty peli
Ja rakkaus on sen palkinto
Joten herätä minut kun kaikki on ohi
Kun olen viisaampi ja olen vanhempi
Koko tämän ajan olin etsimässä itseäni
Enkä edes tiennyt olevani hukassa
https://www.youtube.com/watch?v=IcrbM1l_BoI&ab_channel=AviciiOfficialVEVO
Elämä on matka
6
146
Vastaukset
- Anonyymi
AVICII
Syntynyt: 8. syyskuuta 1989
Syntyi legendaksi: 20.4.2018
Asuinpaikka: Sydämessämme ❤️ - Anonyymi
No huh,
Uskomatonta tällä palstalla, kiitos tuosta.
By NumBall - Anonyymi
Avicii oli positiivisuuden sanansaattaja. En oikein suostu uskomaan että lähti oman käden kautta, varsinkin niissä olosuhteissa ja sillä tavalla, kun kaikki oli paremmin kuin hyvin.
Terve, ihailtu ja upporikas superlahjakas nuorukainen, jolla oli hyvä perhe, kavereita ja kaunis tyttöystävä ja hän oli loistava isäpuoli tämän lapselle.
Vanhemmat perusti mielenterveysongelmaisia auttavan säätiön poikansa muistoksi ja laittoivat perintörahat sinne. Myös muistokonsertin tuotot käytettiin samaan tarkoitukseen.
Lapsi: "Äiti, miksi hyvät ihmiset kuolee?"
Äiti: "Kun menet puutarhaan, niin mitkä kukat poimit?"
Lapsi: "Kauneimmat niistä"
Soldiers fall,
Heroes may cry,
But legends?
Legends never die
2010- Anonyymi
Huolehdihan 2010 omista mielenterveysongelmistasi, hieman paremmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huolehdihan 2010 omista mielenterveysongelmistasi, hieman paremmin.
Posso, Posso, missä on se Posso? Jo näkyy silmät ja suu, ei voi olla kukaan muu, siellä siellä se Posso on.
Posso, Posso, missä on se Posso? Kaihi kihti on juu, asperger ja moni muu, Meilahdessa Posso on.
Posso, vässy, missä on sen kossu? Narahti korkki jo juu, aukeni hampaaton suu, siellä siellä se kossu on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Posso, Posso, missä on se Posso? Jo näkyy silmät ja suu, ei voi olla kukaan muu, siellä siellä se Posso on.
Posso, Posso, missä on se Posso? Kaihi kihti on juu, asperger ja moni muu, Meilahdessa Posso on.
Posso, vässy, missä on sen kossu? Narahti korkki jo juu, aukeni hampaaton suu, siellä siellä se kossu on.Tuota juuri tarkoitan mt-ongelmillasi 2010, sinulla on paljon sanottavaa, mutta ei sanomista lainkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 968549
- 454210
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021936Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html371478- 241450
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341189Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121160Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53877Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31852Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29827