Kaikki äänestämään

Anonyymi-ap

No niin käyväämpäs äänestämässä kuntaan uudet sketsi hahmot. Oli kyllä sen näköstä porukkaa nuissa äänestettävien listoilla että ei tule mittään. Alamäki tulee jatkumaan ja suorastaan syöksyy kurjuuteen.

8

636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paras irtaantua koko teatterista. Kun koko elämä ja ympäröivä maailma on jo paljastunut valheeksi. Kun ilmenee, että laki ja säädökset eivät ole tasapuolisia, sillä on väliä oletko nainen vai mies, kansainväliset sopimukset eivät sido ketään, demokratiaa ei oikeasti ole, monikulttuurisuus aiheuttaa ongelmia, ilmasto ei lämmennytkään niinkuin peloteltiin, ym. - mitä ihmisille on syötetty koko elämänsä ajan, mutta jonka he itse jo näkevät valheeksi. Lisäksi paljastuu, että he itse ovat pahojen puolella, jotka edesauttavat valheita ja riistoa ja epäoikeudenmukaisuutta. Ymmärrän, jos jotkut eivät pysty käsittelemään asiaa, vaan painavat kaasun pohjaan omien harhojensa ylläpitämiseksi, - ja edelleen menevät äänestämään ihan vain jatkaakseen valheellista turvallisuuden tunnetta, lopun ikänsä.

      • Anonyymi

        Kyllä, meitä on kusetettu, turha äänestää!


    • Anonyymi

      Änestäkää vain kokoomuslaisia ja persuja niin hyvä tulee. Kaikki kun leikataan ja aikuiskoulutustuet poistetaan ja taitaat tietyn ikäset vanhukset kohta jättää hoitamatta. Satonen kun tulee vielä kelan johtoon niin sitten on hyvä. Toivottavasti pysyy yks rauta kauppa kylässä pystyssä jotta suapi pari metrii köyttä ostettuu.

    • Anonyymi

      Kaiken aikaa yhtykää, Simon kelkkaan ryhtykää. Kukaan ei nyt ilman jää, Simo järjestää!

    • Anonyymi

      Isot on saappaat täytettäväksi, kun Hoskonen lähtee.

    • Anonyymi

      No nyt on saatu uudet hahmot kunnallispolitiikkaan, suap nähä mitä komiikkaa saadaan nähdä tulevaisuudessa.

      • Anonyymi

        Näivetyslinjalle kuntalaisilta vahva kannatus.


    • Anonyymi

      Ei ainakaan synny uusia työpaikkoja kun luontoaktivistit lyö kapuloita rattaisiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      299
      4850
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      138
      3099
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      54
      3042
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      33
      1590
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1272
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1209
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      14
      1057
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1031
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      1019
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      1001
    Aihe