Kauanko menee että saadaan paikat kuntoon?
Rahaa tuntuu yhä virtaavan siteen. Tapahtuuko vihdoin?
Sotesäästöt käyntiin vauhdilla
5
641
Vastaukset 5
- Anonyymi
Juuso vastustaa säästöjä
- Anonyymi
Ja ilmaisen rahan jako islamisteille on jo täysin ilman henkeä. Suomalaisten rahoja ei saa jakaa yhteiskunta vastaisille. Meidän rahat ei kuulu heille. Se on meiltä varastamista nyt. Viher- Vasemmisto kuuletteko! Te olette Suomen pettureita.
- Anonyymi
Terveydenhuolto on sellainen sektori että siinä ei saisi tuijotella 'säästöihin'.
Ne vähäiset säästöt kostautuu kymmenkertaisina kuluina myöhemmin.- Anonyymi
Juu.
Säästetään vanhukset hautaa..................
Tuumas eräs ikäihminen ..........ja kuinka totta puhuikin/ tuumas.😬🙄
- Anonyymi
Säästäminen terveydenhuollosta on samaa luokkaa kuin se että lopetettaisiin teiden kynnossapito. Tai poliisi. Tai posti (mikä on kyllä meneillään).
Kyllä siitä säästöjä tulee hetkellisesti, mutta osoittaa sen että kyseisiä säästöjä ehdottava on täysin irtaantunut todellisuudesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911684
- 861433
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17985- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su44878Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45607