Itselle ensimmäisenä mieleen Sale, Intersport, Studio Inga, Valkaman Rakennetyö.
Parhaat myymälät/palvelut?
Anonyymi-ap
491351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Prisma. Aion asioida siellä joka kerta kun mille vain ostolle tulee tarve!
Älä ihmeessä? Muista vilauttaa kassalla jottei tarvita lisäkysymyksiä.
Mitä tarkoitat vilautuksella?
Vulvalliset vilauttaa ja kysyvät vielä muistitko ottaa?
Veikon Kone. Aina ammattilaiset asiantuntevat myyjät!
Veikko on kuollut mutta Lehtovirran perilliset jatkaa. Yksi iso mörkö sielläkin pystyy karkottamaan ostavat asiakkaat.
Oliko sulla paha olo, onko olo jo parantunut.
ALKO aina hyvää palvelua.
Teboilin kylmäasema. Siellä saan parasta palvelua itseltäni ja samalla saa näyttää keskisormea junteille jotka on aivopesty luulemaan että kyllä Putin on pulassa kun tankataan vierestä 10-20 centtiä/litra kalliimmalla.
Tietysti on moraalisesti väärin että tankkaa Lukoilia. Urheiluseuroja voi käydä tukemassa muutenkin.
Teboilin aineet tuntuu myös paremmalta. Aikoinaan kun oli oma auto ja kaasutinmoottorit tankkasin vaan Shelliltä tai Teboililta. Nyt työsuhdeauto ei oo niin väliä.
Mitä varten täällä aina kaikki "keskustelu" menee asiattomaks ja oudon vihamieliseksi? Onko ihmiset nykyään niin häiriintyneitä että pakko purkaa oloaan somessa?
Aika monessa liikkeessä ja hoitopaikassa kysytään kohteliaasti: "Haluatko kuitin?" :/
Ihmettelen samaa. Ketjun aloittaja pyytää positiivisia kokemuksia ja osalla ei ole kuin pahaa sanottavanaan.
Hyvää palvelua olen saanut Forssassa todella monesta paikkaa esim.Sale, Prisma, Tuhkimo
Faktat faktoina, ei nyt viitsi heikompia johdatella virheellisillä mielipiteillä. Eikös se nyt ole positiivista ja ystävällistä.
Katso peiliin, sieltä näkyy.
Urheilu-Kennin polkupyöräseppä. Erinomaista asiakaspalvelua ja laadukasta työtä. Harmi kun loppui.
Tästä olen vahvasti samaa mieltä! Ilkka oli loistava pyöränkorjaaja ja teki töitään hurjalla tahdilla josta saa palkanmaksaja olla ylpeä ja Huom: Niin harvinaista kuin se täälläpäin on, osasi hän myös olla aina erittäin ystävällinen kaikille asiakkaille!
Ilkan menetys oli kyllä paha takaisku. No, ei kannata muistella entisiä aikoja. Näillä mennään.
Ei jää vielä ole kuollut
Muistan hänet mutta eikös pakkanen myös pitänyt pyörä huolto Kauppakadulla aina siellä myös hyvin palvelut toimivat en kyllä tiedä kun en enään Forssassa asu
Ei Kauppakadulla enään kukaan korjaa pyöriä ym liikkeet on lopettanut. Tienasivat varmaan niin hyvin että aika siirtyä eläkkeelle
Itelle mieleen tulee kukkapään katuvalot, ne toimii.
Valaisee jättimäistä Grahn-Laasosen pärstää nykyään. Se ainakin toimii.
Tarkoitatko sitä kierosilmäistä tavallisten ihmisten elämästä vieraantunutta saksikäsi-irvistelijän hännystelijää? Siltä on kaikki valot sammuneet jo ajat sitten. Ei siihen auta edes ne katuvalotkaan tuomaan järjen valoa. Nolo likka paasaa tasaiseen tahtiin paksua puppua Forssan Lehdessä.
Onneksi et ole yhtään pakkomielteinen.
Ottakai huomioon että sen likan ajatuksenjuoksu tulee kokomustan synkästä pelinirjasta. Jos onkin syyntakeeton? Varmaa on ainakin se että kokomustan synkän hallinnon aikana Suomi syöstään aina lamaan. Tarkoituksena köyhdyttää köyhiä entisestään, poistaa keskiluokka, ja niin toimien rikastuttaa rikkainta kymmenystä entisestään. Nykyään he omistavat vasta hieman yli puolet Suomen kansallisomaisuudesta. Tulevaisuudessa yli kahdeksankymmentä prosenttia. Tehdään taas Suomesta rälssiyhteiskunta.
En onneksi olekaan vaan havaintokykyinen.
Ja aina samaa jauhava.
Niinpä näytät jauhavan. Ei siinä kierosilmässä ole MITÄÄN puolusteltavaa. Ootko kokkareleiristä kun niin menee tunteisiin lukea totuuksia?
Parhaat palvelut on vaalitoimitsijat teatteritalossa huomenna.
Vaalipäivänä vaalihuoneistot ovat auki kello 9–20
Suutari Pelliltä sain aina ystävällistä palvelua.
Usein käytin siellä kenkiä korkolappujen vaihdossa.
Yhden kerran jopa heitti minut pyörän tarakalla kotiin.
Ihana mies.
Kaipaamaan jäin.
Onneksi Ideaparkissa nähdään!
Eikös se taivu suutari Pelliseltä? On todellakin järkyttävää että vaihtoi Lempääseen. Koskaan enää mää nää.
No se ei ollut Pellisen vika että joutui painamaan viimeiset vuodet töitä Kartonokesk.... öh siis tyhjiössä. Sinne kun ei enää ollut kenelläkään asiaa kuin suunnitellusti ja ohikulkuliikenne päivässä about muutama skuutilla tai fillarilla läpi tyhjän käytävän viilettänyt jonne niin eipä ihme että Pellinen halusi sinne missä niitä potentiaalisia asiakkaitakin on. Kartanokeskus pitäisi saada jo äkkiä kunnolla täytetyksi, siihen tarvitaan vaan jokin ruokakauppa ihan ensiksi että se olisi mahdollista elvyttää. Muuten pitäisi pistää nurin koko höskä, täysin naurettavaa pitää yllä tuollaista järkälettä 10 % käyttöasteella.
Joo jou, nurin vaan. Sika (aika) on kulkenut onnensa ohitse. Mitään ruokakauppaa sinne ei varmana enää tule. Kirjoitin sika vahingossa mutta sillä paikalla oli tosiaan sikala ennen pömpöösiä. Kaunis sikala olikin.
Minä en tykännyt yhtään tästä Forssan suutarista.
Haukkui ostamani kengät epäkelvoiksi, ku menin korkolappuja vaihdattamaan.
Sanoi, että tätä se on kun ostetaan ulkomaista!
Lisäksi pahoitin mieleni, kun jouduin toistamiseen teettämään avaimen, että olisin kuulemma humalassa avaimet hukannut.
Kerran hermostui, kun vein käsilaukun vetoketjun korjattavaksi, ettei hänellä tällaiseen aikaa ole ja että voi tulla kokeilemaan kuinka raskasta tämä yrittäjyys on!
Ideaparkissa meinasin saada shokin, kun häneen taas törmäsin!
Huusi jo kaukaa päivää rouva korkolappu!!!
Näin hän minua aina kutsui.
Tiedä sitten oliko hänellä vain erilainen huumorintaju jota en ymmärtänyt.
Kuka tietää...
Työnsä hoiti aina nopeasti ja hyvin.
Taidat keksiä tarinoita hellepäissäsi. Suutari oli aina varsin asiallinen ja kohtuuhintainen toimissaan.
Summasummarum.
Kelle oli kelle ei.
Enkä minäkään hänen TYÖTÄÄN moittinut vaan erikoista ajatuksen juoksua.
Liekö alkuperäinen forssalainen, kun en minä ainakaan tätä Holjaa sanailua oikein ymmärtänyt.
Minä mitään hellepäissäni kirjoittele!
Mökillä ollaan Börresundissa.
Täällä ei ole helteistä tietoakaan.
Matot odottaa pesua laiturilla, kun en tiedä miten nuo penteleet saa sitten kuivaksi.
Onpa ikävä palsta, kun yrittää keskustella niin jo joku hyökkää.
Jaa olet hankkinut mökin Saksasta saakka. Joko keskisen Euroopan helteet hellitti?
Moi. Täällä on aina hyökkäys, ilkeys ja ivaaminen päällä. Niin myös kaik7ssa Forssa-aiheisissa fb-ryhmissä. Patoutunutta vihaa joka tarvii purkaa.
Pellinen oli tosiaan (joskus) aika suorapuheinen muttei se mitään pahaa sillä tarkoittanut. Miestä turhautti se kun ainakin yhteen aikaan siellä kävi niin urpoja asiakkaita että olisi hankalatkin työt pitänyt saada maksimissaan vitosella teetettyä ja ehkä jopa ilmaiseksi kun asiakkaan mielestä niin pikku juttu. Silti asiakas ei itse voinut sitä pikkujuttuaan korjata. Vielä joskus kävi niinkin että sanottiin maksetaan "ens viikolla" kun just nyt ei oo rahaa. Sitten oli niitä kun jätti sinne työn tehtäväksi ja valmistuttua sitä ei tultu hakemaan. Oli mennyt
Pelliseltä aikaa ja materiaaleja hukkaan tämmöisten typerysten takia niin kyllähän siinä itse kullakin alkaa keittämään kun kuluja tulee , aikaa menee ja laskut erääntyy mutta sisään ei tule rahaa.
Huumoriltahan tuo puhtaasti kuulostaa mitä "korkolappu" kertoi ja loppu sitä Pellisen suorapuheisuutta , ulkomaalaiset kengät ovat ihan oikeasti surkeaa laatua useimmiten.
Toisaalta tää palsta on kuin Forssan Lehden lyhyet, siellä jos jonkun mielipide on paikallisen juntin mielestä väärä tai tollojen forssalaisten massa-ajattelusta poikkeava niin alkaa alatyylinen päänaukominen silmänräpäyksessä. Niistä ei kannata välittää koska niitä suoltavat sellaiset paskahousut jotka livenä ovat hiljaisia hiiriä mutta netissä/lyhyissä anonyyminä leikkivät kovaa jätkää.
Börresund on Ruotsin saaristoa, josta jotkut onnekkaat ovat onnistuneet mökin hankkimaan.
Sivistäpä itseäsi nyt hieman!
Näin se on!
Onneksi harvoin täällä enää käydään.
Appivanhemmatkin lähtevät mieluummin meille päin Turun suunnille kylään.
Muuttaisivat heti, kun saisivat rivitalo-osakkeensa myytyä.
Ilkeitä, kateellisia ja pahansuopia ihmisiä täällä ja paljon.
Surullista.
Parturi Kullitukka opintiellä.
Miesten hiustenleikkuu 19,00!!
Ei löydy tuon nimistä parturia, kerropa tarkemmin!
Opintie 3.
2 kerroksessa sijaitsee.
On koti parturi.
Virolainen Kaido (mies) leikkaa.
15 minuuttia ja tukka veks!
Edullista ja nopeaa.
Kuitin kirjoittaa AINA.
Ennenkuin joku alkaa tästä vaahtoamaan.
apteekit. kaikki forssan apteekin ovat hyviä.
Kaikki Forssan ruokakaupat ja kaikki Forssan vaatekaupat ovat hyviä.
Maistuvia. Ainakaan tarvihe hintakilpailua pelätä kun yhtä kalliita ovat.