PRIDE-KULKUEET PITÄISI KIELTÄÄ LAILLA

Anonyymi-ap

Jotain järkevää vihdoinkin tapahtuu Euroopassa: Unkarissa on kielletty lailla Pride-kulkueet. Tää olisi hyvä tehdä myös Suomessa ja muissa maissa. Homoseksuaalien ihmisoikeudet on toki tärkeitä ja työ heidän sortoaan vastaan. Näin ilmoitti SETA muutama vuosikymmenen sitten alkaneensa tehdä. Mutta kun tavoite oli täytetty, ei siihen pysähdyttykään, vaan lähdettiin homottamaan koko yhteiskuntaa. SETA ajaa nyt asiaa, että koululapsille opetettaisiin homoseksuaalisuuden olevan normaalia. Jota se tietenkään ei ole. Homoseksuaalista elämäntapaa levitetään mm. Pride-kulkueilla, jotka ovat muodsotuneet aivan painajaisiksi normaaliihmisille. Röyhkeys on huipussaan, muutama kuukausi sitten oli ledissä uutinmen, että yläasteikäisille pojille oli jaettu ruotsalaisen homoseksuaaliterapeutin kirjaa, jossa opastettiin poikia homoseksuaalisuuteen. Tällä on aivan varmasti tosi tuhoisat seuraukset. Kirjaa oli jaettu kuulemma ympäri maailmaa, aivan Yhdysvaltoja myöten. Tämä on suoraan sanoen rikollista toimintaa. Poliisin pitäisi tarttua jo tähän asiaan. Homoliikkeet ovat tuhonneet jo liian monen ihmisen, jopa monien lasten elämän. Ja onko näiden takana pelkät homoseksuaalit, vai jotkut ammattirikolliset. USA:ssa kun oli tutkittu LGBT-liikkeen johtoa, ketä siellä jogdossa on, sieltä oli löytynyt yllättäviä hahmoja, jopa aivan kansainvälisiä saatananpalvojia ja satanisteja. Muutama vuosikymmen sitten sieltä aivan johtoportailta oli paljastunut USA.n Church of Satan-srk:n yksi perustajajäsenistä Kenneth Angerer. Tää LGBT-liike on osaksi satanistien ja saatananpalvojien liike, jonka avulla se pääsee soluttautumaan mm. yhteiskuntaan, seurakuntiin ja lastensuojelujärjestöihin. Viranomaisten pitäisi herätä ajoissa tähän vaaraan. LGBT-liike ei ole ihmisoikeusliike vaan terroristiliike, joka pyrkii tuhoamaan yhteiskunnan ja ihmiset, aivan samoin kuin satanistit ja saatananpalvojatkin. Hyvä aloitus toimille olisi, että PRIDE-kulkueet kiellettäisiin lailla. Ne ovat todellinen häpeätahra Suomen kansalle.

5

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      täysin samaa mieltä! liput pois salosta. (pride) ei ole koko kansan liike ja perustuslain vastaista tuoda näitä tilaisuuksia julkisiin tiloihin.

    • Anonyymi00003

      Ei koko kansa ajattelekaan samalla tavalla kuin eräät.
      Joitain Pride ärsyttää, joitain ei.
      Marssikoot ihan rauhassa, ei se ketään tapa.
      Lapsikin tajuaa, ettei homous täysin normaalia ole, mutta täytyykö kaikkien olla muka normaaleja (mikä on normaali?) Itse olen hetero, mutta siltikin kaukana jostain "normaalista", jos se on jokin yleinen oletettava olemus ihmisellä.
      Lapset tulevat vanhempiinsa,. Jos vanhemmat puhuvat ikävällä tavalla kotona, tarttuu se lapsiinkin. Miksi lapsista kuvitellaan, etteivät he tajuaisi mitään ? He ovat fiksuja, ja kasvavat varmasti fiksummiksi, kuin jotkut nykyajan aikuiset.

    • Anonyymi00004

      Unkari on Euroopan ulkovessan ulostesammio. Ei sitä oikeastaan pitäisi Eurooppaan laskea. Lähempänä läntisen aasian roskamaita, kuten venäjä ja Lähi-Idän takapajulat.

    • Anonyymi00005

      Saasta pois kaduilta !

      • Anonyymi00006

        Samaa mieltä, naikoot keskenään, mutta pois kaduilta!

        Lapsellista - aikuiset ukot ja akat höyhenissä, ja siitä tekevät vielä numeroa!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      431
      3131
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      105
      2206
    3. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      2
      2045
    4. 177
      1923
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1894
    6. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      105
      1659
    7. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1288
    8. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      149
      1260
    9. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      55
      1180
    10. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      1032
    Aihe