Sisäremontti firma etsinnässä?

Anonyymi-ap

Hei! Myö ollaan paluumuuttajia imatralle ja etsimme luotettavaa, edullista ja sovittuja työaikoja noudattavaa firmaa joka tekisi meille pienehkön remontin? Alkuun ainakin myö ajateltii että jos keittiön ja eteisin laitatettaisiin uusiksi! Vinkkaa just siun lempi nikkari/firma kommenteihin!

11

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tmi Omar Lind

      • Anonyymi

        NO joo ehkäpä kannattanee vielä harkita.


    • Anonyymi

      Täältä kun kyselet ni taitaa tulla enemmän hupi suosituksia.
      Kattele netistä paikallisia raksa firmojen tietoja ja kotisivuja.
      Ja nää tarvikkeita myyvät liikkeet antavat kanssa suosituksia.
      Ja tärkein ehkä on että kyselet ehdokkailta mitä ja miten ovat tehneet ja onko mahdollisesti kuvia tehdyistä kohteista.
      Myös fasepuukista saa suosituksia.

      • Anonyymi

        Toisaalta sellainen firma, joka esiintyy täällä, ehkä kannattaa sivuuttaa... Koko aloitus on 100 % varmuudella myös härnäystä. Ei kukaan kysy tällä palstalla suosituksia. Varoituksia kyllä!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Toisaalta sellainen firma, joka esiintyy täällä, ehkä kannattaa sivuuttaa... Koko aloitus on 100 % varmuudella myös härnäystä. Ei kukaan kysy tällä palstalla suosituksia. Varoituksia kyllä!

        Ihan kuule tosissaan ollaan ottamassa vinkkejä firmoista ja ei ole todellakaan härnätä ja saada lokaa kenenkään niskaan. Mie selasin tarkemmin tätä suomi24/imatraa nii tulin siihen tulokseen että taidan poistaa kyselyni ku 80% kommentoijilla on äö sama ku tossun koko.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan kuule tosissaan ollaan ottamassa vinkkejä firmoista ja ei ole todellakaan härnätä ja saada lokaa kenenkään niskaan. Mie selasin tarkemmin tätä suomi24/imatraa nii tulin siihen tulokseen että taidan poistaa kyselyni ku 80% kommentoijilla on äö sama ku tossun koko.

        Ei pidä paikkaansa tuo 80 %. Se on ainakin 99 % ja sinä et kuulu siihen 1 % joukkoon. Nimittäin anonyyminä laitettua ketjua tai kommenttia et voi itse poistaa. Mutta joo, täällä on muutama firma hyvin saaneet palstatilaa. Kysäise niiltä ... ainakin yksi vastaa suoraan palstalla. Anonyyminä.


    • Anonyymi

      Helpommin löytää yksisarvisen hevosen.

    • Anonyymi

      Jos haluaa käräjille niin palstalla pyörinyttä pesuhuoneremontintekijää suosittelen 👍

    • Anonyymi

      Kysy suikkaselta

      • Anonyymi

        Tämä on hyvä neuvo!


    • Anonyymi

      Joo maalausliike Heiskanen ei ehkä halvin, mutta työnjälki on hyvää ja aiktaulutkin pitää inhimillisissä rajoissa, koska ylläreitä tulee varmasti remontti hommissa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      154
      13424
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      89
      3736
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      136
      3037
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      272
      1483
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      47
      1438
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      157
      1395
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1304
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1264
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1091
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      207
      1022
    Aihe