Venäjä häviämässä sodan

Anonyymi-ap

Kalusto tappiot valtavat sekä myös kaatuneiden määrä.
Ukraina tuhoaa järjestelmällisesti kaiken drooneilla.

13

243

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Hienoa seurata Venäjän häviämistä kuin myös Venäjän talouden alas ajoa...

      • Anonyymi00009

        Koetahan tehdä jotain rakentavaa. Älä vingu aina lapsenomaisesti lauseella täällä. Jos olet työtön, älä ainakaan lue roskalehtiä niin sekin voi parantaa oloasi.
        Jatkat vihasi purkamista aamusta iltaan - no ei perheetön Itä-Suomessa elävä voi muuta kai kun rajatkin kiinni ja ei ole mitään muuta. Katso nyt joskus edes ulos kaunista kesäpäivää ja nauti raikkaasta ilmasta.
        Ei sitä tiedä koskaa mitä tuo hyökkäysliitto nato saa Suomessa aikaan pahaa...se on uhka kun Suomi on taas fasistien kanssa liitossa kuten 90 vuotta sitten oltiin.


      • Anonyymi00012

        Mikäs sen hienompaa, kun kysyys on Venäjästä, se lisää suomenkin, meidän itsemmekin turvallisuutta. Ei ole pelkoa, että hyökkäisi.


    • Anonyymi00003

      uutiset eivät kerro totuutta ukraanalais sotilaiden raatojen määrä niitä on paljon enemmän kuin arvio on

      • Anonyymi00010

        Ei uutiset oikeastaan voi kertoa koska joku FAB-3000 höyrystää kaiken ympäriltään eikä noita ruumiita pysty useimmiten edes enää löytämään, kaikki palaa poroksi.

        Tilastoa on sitten kadonneista rintamilla - tilastoa on tehtaista joihin on osunut täsmäohjuksia - tilastoa elossa olevista sitten paljonko?

        Kansa oli jo huutamassa kaupungeissa "RUKI VEER - RUKI VEER" - tiedä häntä vievätkö vankilaan näitä mielenosoittajia, jotka vihaavat Zelenskyin toimintaa.


    • Anonyymi00005

      FAB-3000 TULEE VENÄJÄLTÄ JA ISKEE RAJUSTI TUHOTEN BUNKKEREITA JA KOMENTOKESKUKSIA SEKÄ LEIREJÄ....Ukraina on aika kypsä jo antautumaan ehdoitta ja alkaa maksaa korvauksia Venäjälle...alueluovutkisa...velkoja muille maille....eläkkeitä invalideille...kuolleitten omaisille..Puolalle aluetta jne...se on parempi muuttaa tuo maan nimikin ja oksettava lippu mitä lepatettu jopa Suomessa häväisten meidän maatamme.

      https://www.youtube.com/watch?v=P5szEV5lwCk

    • Anonyymi00006

      Miksi nuo kaikki rzän sotilaat näyttävät mielenvikaisilta elukoilta ?

      • Anonyymi00008

        Miten tuo jakosellainen ryssyttäjä 1-rivinen on hanurillaan palkeet revittänyt noin pahaksi puheeksi, ilkeämielistä, sairasta, tosi sairasta vihamielistä puhetta.
        Onko ainuttakaan ihmistä jonka kanssa tulisi toimeen...eihän tuollaisessa maanisessa depressiossa elävä toisia halveksuva voi elää sovuussa. Pitäisi edes itseään kunnioittaa, että muut näkisivät jotain hyvää, mutta ei ei tuolla jatkuvalla negatiivisella toiminnalla muuta kuin tuhoaa itsensä ja menestysmahdollisuutensa, patologista pahuutta päässä päivät pääksytysten purkaa pihalle. Hae nyt jotain apua, älä tuo sitä pahaa lyhyillä mitäänsanomattomilla lapsenkaltaisilla parkumisilla ja halveksinnallasi tänne, älä ihmeessä fasisteja ole, heidän kohtalo on aina ollut tuho ja muitten hyväksikäyttö ja alistaminen.


      • Anonyymi00011

        Miltäs se sitten sinä näytät, kerrohan se meille - ei taia tulla sitä vastausta.....joka itsensä ylentää, se alennetaan - mitenkä se Jeesus opetti?

        Joo kerrohan meille kaikille miltä sinä näytät ja missä näytät itseäsi, todella kiinnostaa missä tämä kukkaken kasvaa...kankahalla kasvoi kaunis kukka Kaarina...mutta et sinä nainen ole, heistä ei löydy tätä luokkaa ei hakemallakaan. Ettet olisi ihan (vyö)ruusu?


    • Anonyymi00007
    • Anonyymi00013

      Vasemmistoliitossa, kehutaan kuinka Venäjällä hyvin menee ja ovat kaikki talousasiatkin hoidettu mallikkaasti. Kansa ei näe nälkää ja rahaa on.

    • Anonyymi00014

      ”Myytti suuresta venäläisestä armeijasta on ollut olemassa jo ensimmäisen maailmansodan aikaan. Venäjän armeijan uskotaan olevan pysäyttämätön höyryjuna, joka murskaa muut alleen. Nytkin uskottiin, että Ukraina kaatuisi muutamassa päivässä.

      Aliarvioimme korruption määrän. Moni armeijan kulkuväline hajosi osiin, koska upseerit olivat myyneet varaosat. Se juontaa juurensa 1990-luvulle, jolloin palkkoja jätettiin maksamatta ja upseerit alkoivat myymään välineistöä. Siitä tuli tapa, joka on jatkunut.

      Korruptio hallinnon ja asevoimien sisällä on pahempaa kuin moni ajattelee.”

    • Anonyymi00015

      Viime yö 5 tuntia ilmavaaraa Ukrainassa ja tuhot suuremmat kuin koskaan.
      Miten käy ensi yönä, tuleeko 6 tuntia?
      Metroasemakin romahti ja suuret tehtaat tuhoutuivat, ostoskeskus sai osuman.

      Eihän tuolla Kiovassaa tarvita kohta bensiiniä eikä dieseliä kun autoja on sadoittain palanut kaduille ja tehdasalueiille...paljonko 24h työntekijöitä on menehtynyt työnsä ääreen, siitä ei vaan kukaan avaa salaista arkkuaan.
      Zele kieltänyt varmasti tappamisen uhalla kertomiset.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      389
      959
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      226
      773
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      716
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      70
      690
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      659
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      645
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      630
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      591
    Aihe