KOULUPINNARIT LAITOSKOULUUN!

Anonyymi-ap

Voi hitsi mä oon vihainen. Mitä ihmettä luin YLEn nettisivulta, koulut lähettävät opettajia pinnareiden kotiin antamaan yksityisopetusta, minun verorahoillani? Ei voi olla totta. Nyt persut roti tähän hommaan, näiden rönsyjen peräänhän olette aina syöksyneet. Jos lapsi ei mene kouluun, on huoltajan tehtävä järjestää opppivelvollisuuden mukainen opetus. EI KOULUN TEHTÄVÄ!

Jos vanhemmat eivät saa opetusta järjestymään, lapsi on sijoitettava koulukotiin, jossa perusopetus annetaan. Tässä mennään paapomaan muka sairaita, vähän kuin narkkareitakin, aivan järjettömyyksiin. Tuo Ylen artikkeli lapsesta joka ei muka voi olla koulussa, höh, mielenterveydellinen hoito, pilleri poskeen ja huostaanotto koulukotiin. Ei mitään tuollaista soopaa.

LInkki mieltäni kuohuttavaan artikkeliin: https://yle.fi/a/74-20153690

0

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

        Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
        Maailman menoa
        38
        3289
      2. Niin voimakkaat tunteet

        Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
        Ikävä
        16
        2595
      3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

        sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
        Ikävä
        24
        2564
      4. Puhe on halpaa

        Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
        Ikävä
        44
        1816
      5. Halaisin sua mies

        Jos voisin 💗
        Ikävä
        25
        1536
      6. Oletko harrastanut

        seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
        Ikävä
        121
        1301
      7. Nainen, se on vain karu totuus, että

        sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
        Ikävä
        279
        1258
      8. Joko aiheuttamani pettymys

        on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
        Ikävä
        90
        1229
      9. Kosulan Keisari karviossa

        Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo
        Tuusniemi
        24
        1146
      10. Arvasin että sen profiilin takana on sinä

        Ja nyt suutuit. Pidähän tuo äläkä enää haikaile sitten, rakas 😉
        Tunteet
        13
        1110
      Aihe