sillähän korkeintaan häpäisee itsensä jos meinasi toisten asioihin tunkea.
Vai että työttömien kyykytys
Anonyymi-ap
11306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Harmi jos vanhempasi ovat noin ajattelemattomia.
Eikös perustuslaki takaa jokaiselle oikeuden yksityisyyteen, kotirauhaan ja kunniaan, unohtamatta itsemääräämisoikeutta.
missäs siellä tuollasta lukee vai keksitkö ihan omasta päästäsi
Minkä maan perustuslaissa noin on?
Perustuslaissa on monta kohtaa, mikä lähtee yksilön oikeudesta elää omaa elämäänsä. Ja muut kansaninvälisesti ratifioidut yksilön oikeudet kertovat saman.
Miksi kukaan voisikaan vaatia ketään elämään omien kuvitelmiensa mukaan? Yksi oudoista asoista on toisten kuntouttaminen TE-palvelussa. Mitähän se sellainen tuntemattoman uhkailemalla kuntouttaminen on?
Jos jotakin kouluissa voi oppia ns. sivistyksestä ja käyttäytymisestä, se on olla puuttumatta toisten asioihin ilman lupaa.
Sarjassamme turhia aloituksia.
Niinhän ne kyykyttää hallituksesta.
Aikuiset ihmiset virastoissa ja suurin on osa nauttii..
nyt yritetään saada yli 55 vuotiaat osa aika työhön, kuin helpottamaan eläke kertymää,
Mitä hyötyä siitä on kun se vähentää koko aika työttömyysrahaa ja voi mennä matkoihin ja aikaa ja vaivaa suotta. ja kertyykö siitä kunnolla eläkettäkään
Kyykkyyn ei pääse jos ei seiso.
Makuuttaminenkin maittaa.
Savossa