venepaikat

Anonyymi-ap

varausjärjestelmä aivan peestä kylähän puhelinvaraus pitäisi olla vaihtoehtona eihän kaikki hallitse nettiä

9

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Peestä se on koko Jämsä muutenkin

    • Anonyymi

      Se vain on niin, että nykyään kaikki palvelut pitää osata hoitaa netillä 🤔

    • Anonyymi

      Mikäli sähköinen varaus ei ole mahdollinen, paikan voi varata puhelimitse 040 7122 525 (ti–to klo 12–14)

    • Anonyymi

      Nuo Oinaalan rannan paikat ne mielenkiintoisia on. Paikkakartta näyttää, että melkein kaikki on vapaina, mutta veneitä on ranta pullollaan. Jos nyt varaan paikan ja siinä on "ylivuotinen" vene, niin voinko siirtää sen pois tieltä ?!?

      • Anonyymi

        Voit, mutta vain nostaa kuivalle maalle pois omasi tieltä.


      • Anonyymi

        myy se ..näin olen jo kymmenelle tehnyt.


    • Anonyymi

      kyllä kaikki osaa sinä olet ainut sisäsiittoinen,ahhahahehhe

    • Anonyymi

      Kyllä tämä venepaikkavarauksen hoitaminen on ihan ala-arvoinen viritelmä. Ei meillä kaikilla ikä-ihmisilä edes ole tietokonetta tai osaamista tuollaisen kaupungin kummallisen varaussysteemin käyttämiseen.
      Yritin varata vuosia käytössämme olleen paikan puhelimitse, vastaus oli, että yritä vaan netin kautta, jos sellainen on käytössä.

    • Anonyymi

      Miten osaa kulkea vesillä muiden joukossa, jos ei ole sen vertaa ymmärrystä, kun laskujen maksamiseen tarvitaan...

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      254
      9562
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      152
      7732
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      160
      5337
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      154
      4994
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      59
      4690
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      106
      4370
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      154
      4239
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      177
      2102
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      10
      2065
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      294
      1701
    Aihe