Olisi mielenkiintoista tietää minkälaisista hinnoista on kyse kun siirrytään Suomen ainoan uhan kremlin leipiin omiaan vastaan .
minkälaisista summista puhutaan että tiltulle täytyy maksaa että tämä pettää
- Oman synnyinmaansa ja kansakuntansa ja siihen liittyvät ystävyys/ihmissuhteet
-Oman siskonsa/veljensä
-Omat vanhempansa /isovanhempansa
-Omat lapsensa
Onko nämä hinnoiteltu tiltulla jotenkin erikseen vai meneekö koko homma eräänlaisena könttäkauppana .
Tämä tietysti ei koske niitä vähämielisiä tiltuja joita on helppo kremlin kusettaa itselleen hyödyllisiksi idiooteikseen pelkällä amatöörimäisellä propagandalla vaan aloituksen hinnasto koskee harkitusti rahasta toimivia maassamme olevia harvoja luopioita .
Tiltujen luopio hinnasto
44
351
Vastaukset
- Anonyymi
Taitaa olla "liikesalaisuus"😂🤣😂
No ... YYA-p*kan aikana, juutit ja norskit tekivät pisnesta, mutta suomalainen nuoli ryssää aatteesta. Esimerkkeinä siitä palvelkoon vaikkapa ... K.Sorsa, A. Karjalainen, P. Väyrynen, E. Liikanen, H. Holkeri, jne. Stnan MAANPETTURIT!.
Ko. henkilöiden nimet OVAT LÖYTYNEET 1. direktoraatin (KBG:n Keskus), NKP:n, sekä STASI:n arkistoista, tutkijoiden toimesta, vuosina 1991-1999.
Kirjat, mistä löytyy lisää infoa ... Sokea Peili ja Kremlin Kortti. Nuo kirjat kannattaa todella lukea.44.Div kirjoitti:
Tiedot voit tarkistaa lähteistä, jotka on mainittu .....
Ai niin .... tuosta mun "nomenklatuurasta" jäi pois kaikki sen aikaiset kommarit .... .
- Anonyymi
Tiltulle riittää kelakorvaus ja Putinin kuva yöpöydällä.
- Anonyymi
Da👽💕
- Anonyymi
Jos vastikkeetta saa, niin olisihan se kiva lisä. Kelagoldcard kourassa olisi kiva ostella kaikenlaista mukavaa etelän lämmössä.
- Anonyymi
Ynnä Lasol-pullo joka ilta!
- Anonyymi
No ryzzän myyrät, vastauksia nyt kun kysytään, montako miljoonaa ruplaa🤣😂🤣.Onko liian vaikea tehtävä?
- Anonyymi
Hei, ammattiauttajan apua saatavilla - nyt vain 9,95/t!
- Anonyymi
Vinkki ruzzo myyrälle...
- Anonyymi
No mjyyrä, kaivele välillä kuittipinoa, vai teetkö pimeänä🤣😂🤣
- Anonyymi
Taitaa olla lasku taidotonkin vielä...
- Anonyymi
Saako tiltu käteisenä korvauksen kremlin asiamiehiltä vai tilille ?
Vai onko alkoholisoituneiden syrjäytyneiden tiltujen kohdalla kyse lähinnä vodka korvauksesta ....? - Anonyymi
Kiini saataessa koettaa se penkan eesäh seisominen
- Anonyymi
Ei niitä häirähtäneitä ilmoitettu toiminnan aikana,,, ne vain katosivat.
- Anonyymi
No, ruplat jonoon nyt😂🤣😂
- AnonyymiUUSI
Tulevaisuudessa, jos hyvin käy, istut märässä metsässä nälissäs kädessäs nötköttitölkki ja mietit mitä tulikaan sanotuksi.
Jos huonosti käy, kuolet nauraen katumatta. - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Tulevaisuudessa, jos hyvin käy, istut märässä metsässä nälissäs kädessäs nötköttitölkki ja mietit mitä tulikaan sanotuksi.
Jos huonosti käy, kuolet nauraen katumatta.Menitkös antamaan saatanalle(putlerille) pikkusormen😂🤣😂, aika noloa.
- Anonyymi
Paljonkohan USAID rahaa on suomen media saanut?
- Anonyymi
Trolli ohjaa taas harhaan...
Tottakait sellainen instanssi on olemassa. On kohdentanut niin paljon rahaa, ettei kaltaises trollin helmitaulussa laskentakapasiteetti, eikä kaltaises KOULUPUDOKKAAN ymmärrys riitä ... auttaakseen useita eri järjestöjä, ympäri maailmaa.
Mutta koska kaltaises reppana ei ole siitä hyötynyt, edes puolikasta kopeekkaa, niin tympiihän sellainen epäsuhta.- AnonyymiUUSI
44.Div kirjoitti:
Tottakait sellainen instanssi on olemassa. On kohdentanut niin paljon rahaa, ettei kaltaises trollin helmitaulussa laskentakapasiteetti, eikä kaltaises KOULUPUDOKKAAN ymmärrys riitä ... auttaakseen useita eri järjestöjä, ympäri maailmaa.
Mutta koska kaltaises reppana ei ole siitä hyötynyt, edes puolikasta kopeekkaa, niin tympiihän sellainen epäsuhta.Mielenkiintoista, että uskallat puhua narsistina kenelle hyvänsä mitä vain täällä. Ellet sitten itselles vastaile...
- Anonyymi
Taitavat tyytyä ihailemaan putler ikonia, kun vastausta ei näy🤣😂🤣
- Anonyymi
Da 👽✊💦
- Anonyymi
Miljoonasta myyn pers..ni. Summa on parempi, kuin esimerkiksi ministerimme joka komissaaripalkasta satatonnia verottomana vuodessa seuraavat kolme vuotta suostuu antamaan veronmaksajien rahoja 10 miljardia eteläiseen Eurooppaan.
Entäpä aloittaja? Oletko hyödytön idiootti, etkä halua nauttia elämästäsi muhkealla summalla rahalla, kuten ministerimme?- Anonyymi
No, maksaako nämä kremlin ministerit sulle sen miljoonan ruplissa🤣😂🤣
- Anonyymi
Sitä emme palstalla epäile hetkeäkään, etteikö niin olisi.
Muista kuitenkin, että kääriliinoissa ei ole taskuja. :-)
- Anonyymi
Liian vaativa tehtävä putlerin propagandan pehmentämälle ruzzo trollin päälle🎃
- Anonyymi
No, miljoonat ruplat jonoon nyt😂🤣😂
- Anonyymi
Itse asiassa tiltut eivät tarvitse mitään muuta kuin kehuja.
Se on muuten monella vakoojallakin ollut vuosien saatossa että joku huomioi hänet ja hän saa "toverin" joka antaa merkityksen elämällä.
Eihän noilla Putkosillakaan ole muuta kuin pääsevät joihinkin pilipali symposiumiin missä heitä myös kehutaan ja saavat itselleen ja elämälleen tarkoitusta.
Normaali suomalainen jolla asiat on kunnossa sanovat heistä yksinkertaisesti että vitun idiootit....- AnonyymiUUSI
44.Div kirjoitti:
Nyt "veli puhhuupi kalliita sanoja" (Koillismaalainen sanonta) .... .
Suomeksi, täyttä asiaa.Puhe on arvokasta mm. jos se sisälsi viisauden, hyvää tietoa, jos se voitiin tulkita, jos lapsi ei olisi voinut sanoa sitä, tai jos siihen saatiin viite.
Puhuessaan ja kirjoittaessaan pitäisi ajatella viskovansa kultaa.
Viittomakieli on puhetta alempana, joten puhuessaan ihmisen täytyisi sanoa sellaista, mikä on arvokasta, ja korkein viestinnän muoto on kirjoitus.
Jos siis joku laittaa kultaa asiaan, joka tulee vahingoittamaan hänen sieluaan, hän itse maksaa itselleen paikkaa maailman raadollisimpaan kuritukseen ja puhdistukseen.
- Anonyymi
Todennäköisesti pienempi mitä sotahullujen vaatima oma henki?
- Anonyymi
Liikesalaisuus🤣😂🤣
- AnonyymiUUSI
Da.
- Anonyymi
Putler varmaan lupasi tonnin kuussa(ruplina) ja tiltu tarttui syöttiin🤣😂🤣(1000ruplaa~1€)
- Anonyymi
Eipä nuo tiltut saa mitään korvausta.
Bäckmannekin lensi ihan omalla lompakolla Venäjälle. Hartwallin pääjohtajan poika tuhlasi sinne omaisuutensa. Siispä Venäjä hommasi hänelle sponsorin.
Tärkeimmäksi yhteistyökumppanikseen Bäckman on nimennyt venäläisen senaattorin ja liikemiehen Boris Špigelin, joka Iltalehden mukaan on Bäckmanin sponsori. - AnonyymiUUSI
Venäläisyys on kuolemalla kuolevaa tuhoisuutta, kaikki näitten kulissien takana on moskaa
VENÄJÄLLÄ ON AINUT ASIA PAHUUDEN KYPSYTÄMINEN TÄYSIN TAPPO VAIHEESEEN- AnonyymiUUSI
Miksi saa totuuden selville kääntämällä noi jutut toisinpäin? Oletko helvetin esikartanosta?
- AnonyymiUUSI
Tiltut ostaa taivaspaikkaa SIPERIASTA ryssälän pimeimästä kolkasta
- AnonyymiUUSI
Monet ois varmasti halukkaita ostamaan noi tiltu juttuja sisältävät asiat satukirjoina itselleen.
Et ole ajatellut alkaa kokoamaan? - AnonyymiUUSI
No ryzzän tiltut, helmitauluun vipinää🤣😂🤣, ruplat jonoon.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322973- 71376
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201316Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701181- 441140
- 371011
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381001Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877