kantamatta sitä.
Sohva ei liiku
Anonyymi-ap
6201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä sohva aina kannetaan tavalla tai toisella.
Joko sohva kannetaan sinne mihin on muuttamassa, tai sitten sohva kannetaan asunnosta ulos esim. jätelavalle. Tavaroiden "ulostaminen" asunnosta käy ripeästi vaikkapa esim. 4. kerroksen asunnosta ikkuna auki ja siitähän ne kamat lentää hienosti, säästyy aikaa kun ei tarvitse rapussa niitä kantaa.
Vuokra-asuntoja tarjoavissa yhtiöissä osataan hoitaa asiat, näin tämä systeemi vain menee että jokainen hoitaa itse oman huushollinsa. Tukirahaakin on saatavissa, vaikka ei olekaan kovin avokätisiä summia.
Tälläsin täkkipulteilla sohovan kiinni lattiaan että pyssyy paikallaan.
Tätä ei ny ainakan viädä tosta noin vaan.
lihapiirakan palasia ja kahvitahroja meinaan löytyy, niijja olut tahroja jos joku siivoo.
- sohvaseppo
Mulla oli aikoinaan sohva jossa oli pyörät, oli helppo liikutella sitä siivotessa. Akka vei sen kun lähti hattivatin matkaan, sohvaa kaipaan akkaa en.
Ei liiku mikään muukaan.
Kyllä liikkuu mutta ei paljon kun 200 kiloinen savolaissika kuten minä kuorsaan sohvalla.
T:Lawetorder
Ei rovollakaan hukatessa.