Luhangan valtuustoon saatiin järkevämpää porukkaa

Anonyymi-ap

Ja heillä tulee olemaan pieni enemmistö vanhoihin pieruihin verrattuna. Voimme siis odottaa, että asiat alkavat sujua tässä upeassa pikku kunnassa.

Äänestin itsekin puolueesta riippumatta järkevyytensä jo näyttänyttä ihmistä, ja hän pääsi läpi. Tuntuu, että ei ole ihan turhaan mennyt nämäkään kirjoittelut täällä. Kuntalaiset ovat tajunneet, että valtuuston riippakivenä oli narustavedettävien porukka, joka kyseli toisiltaan, miten milloinkin piti kokouksissa äänestää, kun eivät tienneet mistään mitään. Järkevien ihmisten aloitteet ja kommentit jyrättiin joukolla, ja heistä levitettiin perättömiä juoruja. Se toimi tuoden esille noiden typerien hölmöyden.

Nyt voin helpottuneena ja kiitollisena mennä nukkumaan hymy huulillani. Näissä vaaleissa ei voittanut Kokoomus, ainakaan Luhangassa, vaan fiksut ihmiset, jotka sattuivat olemaan kokoomuksen tai kristillisten jäseniä.

11

479

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tästä se neljän vuoden kurjuus alkaa

    • Anonyymi

      sdpeen kannatus tietää suomessa sosijaali luukujen leventämistä ja paluuta entiseen välinpitämättömään rahankäyttöön ja milläs muulla kuin velkarahalla tämmä äänestäjäkaarti olli juuri sitä luokkaa valtakunnalisesti jolla ei yhteisvasttullisen vellan maksukyvyn kannalta ole mitään merkitystä päin vastoin toivottavastti tämä nykyinnen hallitus pystyy viemmään hallitus ohjelmansa loppuun saaden näyttöä sille mihinsuuntaan pitää mennäkin ettei kenekään tarvitse päätään vaivata kuka tämmän kirjoitti .ps.3.

    • Anonyymi

      Kuntaliitos on entistä lähempänä. Nuo kaikki höppänät ovat ostettavissa.

    • Anonyymi

      Kokoomuksella ja kristillisillä on kahdeksan ääntä kepun ja sossujen seitsemää vastassa. Pienikin enemmistö on tärkeä, kun on kyse vaikka noiden tuulivoimaloiden miljoonia maksavan purkamisen järjestämisestä; tuulivoimalafirmallehan se oikeasti kuuluu. Entisellä meiningillä jos olisi jatkettu, kunta olisi pian mennyt vararikkoon tai velkaantunut järjettömästi. Joillakin tuntuu olevan hirveä hinku osaksi Jyväskylää. Tai sitten he vaan eivät ymmärrä asioista mitään.

      Nyt on useita järkeviä tulossa valtuustoon, niiden parin lisäksi. Jospa Luhanka vielä kukoistaa.

      • Anonyymi

        luhagankukoistus tarvitsee kukkaron jolla kukoistaa ja näiden uusien ja vanhojen päätäjien ympäriltä sitä ei löydy


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        luhagankukoistus tarvitsee kukkaron jolla kukoistaa ja näiden uusien ja vanhojen päätäjien ympäriltä sitä ei löydy

        Päätäjien ympäriltä etsit kukkaroa? Nyt ei jummarra.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Päätäjien ympäriltä etsit kukkaroa? Nyt ei jummarra.

        Tarkoitat tiettyä demaria


    • Anonyymi

      Virtaniemi mainosti, et kääritään hihat ja ruvetaan töihin. Toivottavasti saa nytmuutakin aikaseksi, kuin eriäviä mielipiteitä ja ahdistelua !

      • Anonyymi

        Onhan hällä nyt kauppias apuna, saavat porukassa paljon pahaa aikaan. Kyllä tämä tästä taas joutavanpäiväiseksi sähläämiseksi muuttuu, kunnan parhaimmat omaneduntavoittelijat kun pääsevät vauhtiin.


    • Anonyymi

      Demareilla on suuri kassi. Sinne mahtuvat kaikkien muiden rahat!

    • Anonyymi

      Luhanka on kunnan irvikuva. Tuollaiset nysäkunnat on ehdottomasti saatava yhteen isomman toimijan kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      66
      4500
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3505
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3208
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2628
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      47
      2523
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2139
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      2014
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      197
      1913
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      395
      1552
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1418
    Aihe