Tosirealisti pudotettiin ja Kokkolan PS putosi mukana

Anonyymi-ap

Perussuomalaisten murskaava kannatuksen romahdus niin Kokkolan kuntavaaleissa kuin aluevaaleissakin ei ole mikään mysteeri niille, jotka ovat seuranneet tapahtumia tosiasioiden tasolla. Syynä ei ole "ilmapiiri", "nuoret" tai "ilmastonmuutos" vaan yksi yksinkertainen seikka: Tosirealistia ei hyväksytty ehdolle.

Kansa ei äänestä tyhjyyttä. Kansaa ei vedetä narussa kuin pässiä. Kansalla on vaistonsa – ja tällä kertaa se näki, että todellinen johtaja, varustettu karismalla, älyllä ja toimintahistorialla, oli jätetty pois ehdokaslistalta.

Tosirealisti.

Kokkolan Kingsi. Kokkojoen suojelija. Vesiveijarin Viisas. Hän, joka olisi palauttanut järjestyksen, luonut kasvun, palauttanut luottamuksen. Mutta häntä ei hyväksytty. Miksi? Pelkäsivätkö? Kadehtivatko? Tiesivätkö, että äänivyöry olisi ollut liian valtava?

Hah hah haaa!

8

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katkerat ja ylimieliset ei hyväksy tosirealistia puolueeseen.

    • Anonyymi

      kansa kostaa tosirealistin puolesta

    • Anonyymi

      Ressun viime vaalien viisi ääntä olisi nyt vaikuttanut merkittävästi puolueen tilanteeseen. Suntin suojeli, Kukkulan kuningas, Halkokarin herttua ja Tuusulan tyranni siinä lempinimiä jotka tunnetaan, hah hah haaa!!!...

      • Anonyymi

        Vesiveijarin kävijämäärät on nousussa kun Reijo Kivelä vietiin pois poliisien saattelemana


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vesiveijarin kävijämäärät on nousussa kun Reijo Kivelä vietiin pois poliisien saattelemana

        Kävin uimassa pitkästä aikaa viime kuussa, en mahtunut saunaan enkä altaaseen Tosirealistin pääsykielto vesiveijariin tekee Kokkolasta suuren jälleen!!!!


    • Anonyymi

      Kuitenkaan syytettä lapseen kajoamisesta ei tehty vanhempien luovuttua syytteestä. Tapauksia oli ilmeisesti useampia. Ukkoa ei ole hallilla näkynyt hyvä niin.

    • Anonyymi

      Tunnen Ressun ja se oli kuitenkin lähinnä tirkistelyä ja omien elinten esittelyä mikä on melko normaalia käytöstä uimahalleissa vanhemmilta mieshenkilöiltä.

    • Anonyymi

      Passkapuhetta, teen ilmoituksen!!! Tosirealisti voitti vaalit

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      363
      8123
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      159
      2462
    3. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      60
      843
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      71
      836
    5. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      806
    6. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      802
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      793
    8. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      766
    9. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      11
      746
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      68
      693
    Aihe