Sitoutuminen siivoustyöhön

Anonyymi-ap

Hyvät kesätyöntekijät nyt varsinkin, tulkaa töihin ajoissa ja ilmoittakaa myös hyvissä ajoin sairastumisesta tms..
Ei ole kivaa muiden paikkailla kiireessä omiaan ja toisten töitä. Siivoustyötä ei todellakaan osaa kaikki tehdä ja olisi kiva et ohjeet kuunneltaisiin ja sitä omaakin järkeilyä voisi käyttää. Ala on ikuisesti ollut huonomaineinen palkkatason yms. takia, mutta onko pakko omalla käytöksellään edesauttaa sitä?? Ei missään nimessä. Siivous on vastuullista työtä,niinkuin mikä tahansa työ. Älkää lyökö läskiksi. Itsessään työ on usein mukavaa ja itsenäistä. Myös asiakkaat kohteissa arvostavat täsmällisyyttä ja hyviä käytöstapoja.

7

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voin myös varmuudella kertoa, että jos heittää per....si hommat niin sana kulkee, eikä seuraavana kesänä olekaan töitä tarjolla samalla työnantajalla. Eikä mahdollisesti muuallakaan. Hyville löytyy töitä kyllä.

    • Anonyymi

      Puhumattakaan siitä että on joka viikko poissa töistään milloin milläkin verukkeella ja sairaspoissa- oloilla.

    • Anonyymi

      Vielä kun esihenkilöt ja ohjaajatkin hoitaisivat oman työnsä kunnolla. Aina kaikki laitetaan sen hierakian alimmaisen syyksi. Itse 8 vuotta siivousalalla ollut ja hierarkia on käsittämätön. Ihmetyttää myös se, että esihenkilöä vaan jättää omia töitään tekemättä, mutta huomauttaakyllä jokaisesta pikkuvirheestä, jonka työntekijä tekee.

      Ryhdistäytykää esihenkilöt!!!!

      • Anonyymi

        Näin juuri, ja kyllä huomaa eräs iso firma, ohjaajat suositaan, vähän väliä milloin milläkin lomilla, ja tulee töihin kun huvittaa aamusta, kun toiset on tunti tolkulla juosseet menemään. Saatikka toisilla lomat ei tietysti kelpaa.. Helpompaa on kun turhan tärkeiden perään ei tarvitse kysellä.


    • Anonyymi

      Kyse on kesätyöntekijöistä tässä, eikä ohjaajista tai esimiehistä..

      • Anonyymi

        Sama asia!


    • Anonyymi

      Ihmisillä tuo luetun ymmärtäminen aika ruosteessa..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      156
      6384
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      74
      5286
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3705
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3320
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      126
      2540
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2296
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2068
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1496
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      82
      1235
    Aihe