Suomen suurin duunaripuolue on edelleen perussuomalaiset.
Suurin duunaripuolue
Anonyymi-ap
24296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tosi on häntäpäästä Persut on suurin.
Perussuomalaiset pitää parhaiten duunarin asiaa.
Ei mamutukselle
Ei pervoilulle kouluissa
Vähemmän verotusta
Bensa on edullista
Ei huumeiden käyttöhuoneille
Ei EU tukipaketteja
Ei Sannaa
EntäsJuoppous se kun puuttuu tuosta listasta ja on Persujen Perisynti jopa Persujen Kansanedustajat näyttää Esimerkillään mitenkä Pyssyt paukkuu ja Lentokone änkyröinti päissään tuo julkisuutta.!!!
Perussuomalaiset myös juopottelee oikein. Ei kontallaan kuten edellinen pääministeri. Ja muissa puolueissa ollaan ennemmin huumeissa.
Kyllä olet tosi tyhmä.
Ei vai miksi ne kirveellä ja vasaralla hakkaa toisia , edellinen pääministeri ei ainakaan sitä tehnyt.
Persuissa kyllä niitä juoppoja riittää. Sanna ei kuitenkaan ammuskellut, eikä ole poistettu lentokoneista, kaatuillukkin on vain Persujen mielikuvituksissa.
Miten nuo ajavat nimenomaan duunarin asiaa? Entä AY-liike? Eikö siihen kannata duunarin kuulua ? Olla solidaarinen saman ammatin miehille.
Kyllähän näitä duunaripersuja tuli töissä tavattua. Suun soittoa aamusta iltaan, toisille jäi se työnteko. Vaalitulokset osoittaa, että heidän äänestäjät ovat tehneet saman havainnon.
Persut, Suomen suurin tunaripuolue. PS;n suuruuden päivät on takana. Ei se nouse enää tästä.
Väärin, sillä ne ovat ainoastaan typerä nousukas persupuolue ja demut ovat aina olleet, ovat nyt ja myöskin ikuisesti duunaripuolue.
Kajaanin suurin puolue on NUKKUVAT, ääniosuus 55 prosenttia.
Me töissä käyvät duunarit nukutaan yöllä ja käydään päivällä töissä. Ja vaalipäivänä mennään uurnille ja äänestää pätkäytetään autoa duunarien työväenpuoluetta eli Perussuomalaisia.
Se ei ole työväen puolue ollut ikinä, kuinka joku voi olla noin tyhmä?!
Suurin duunarien työväenpuolue PS.
Lääkkeet kannattaa ottaa ajallaan ettei jää kovalevy jumiin tyhmiin juttuihin .
Ei se siltä näyttänyt.
Uudet vaalit heti!!!
Tulisi uusilla vaaleilla perssuolinkaisille n.3% kannatus.
persut ei aja yhtään duunarin asiaa, ne ovat yksityisyrittäjiä eli samoja kuin kokoomuslaiset.
Juuri niin.
Monelle demariperheelle tulee työtä ja toimeentuloa persuyrittäjän firmassa. Joissakin näyttää olevan jopa vasureita hommissa. Se on solidaarisuutta parhaimmillaan ja vähempiosaisten huolehtimista antaa työtä kohtuupalkalla.
Persun tunnistaa jo ulkonäön perusteella.
Taitaa vaalitappio johtua siitä, että vain duunarit äänestivät.