paras tangoartisti /tulkitsija on

ja millä tangolla?Mies ja nais laulajat ja tangot erikseen,,
101072
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

oli omaa luokkaansa ja naisista Lea

Äänestä

jari s ja olavi v
marita t

Äänestä

Tapani Kansa (Laulaa komeesti tangojakin. Esim sen Argenttiinalaiset tangotulkinnat on upeita, mutta myös Suomalaiset esim. Hurmio, Sinitaivas, Punaiset lehdet yms...)

Arja Korisevalla on ihan nätti tangolauluihin sopiva ääni.(Yö Saaristossa on Arjan laulamana hieno)

Äänestä
  • sebastian ahlgren,dimitri sjöberg,hannu palo,henry theel,taisto saaresaho ja monia muita.nämä ei ole paremmuus järjestykses.tangoja on niin paljon hyviä että niitä on vaikea nimee.

    Äänestä

Vois mennä jalat alta, kun Kari Tapio laulaa Haavetangon, Reijo Taipale Tangon Sinikalle, Olavi Virta Punatukkaiselle tytölle ja Lea Laven Vie meidät rakkauteen...VAU!!!

Äänestä
  • Virtaa en nyt tässä mainitse, kun häntä on mahdollista kuunnella vain levyiltä.

    Todella hyvä harvemmin mainittu nimi on Markus Allan.

    Mutta useimmin esillä olevista voisi miehistä voisi mainita Reijo Taipaleen ja Kari Piirosen.

    Naisista on oikeastaan helppo löytää kaksi aika lailla yli muiden olevaa: Eija Kantola ja Arja Koriseva. Lea Laven ok myös.

    Äänestä

arja k on minusta paras tangon tulkitsija...

Äänestä
  • se ämmä on sieltä syvältä...

    Äänestä

  • Jalluwaan kirjoitti:

    se ämmä on sieltä syvältä...

    Mäkeläisen Mikko tulkitsee MAHTAVASTI tangoja !
    Ja se tunne millä hän ne vetää ja se ääni,hui!
    Menee aina kylmät väreet keikoilla kun tangot tulee.
    Naisista Korisevan Arja on hyvä tangojen laulaja.

    Äänestä

Mäkeläisen Mikolla on aivan upea ääni,saisi vaan levyttää enemmän tangoja.Sauli Lehtonenhan olisi mahtava tangolaulaja.Reijo Taipaleen Satumaa silloin joskus sai polvet tutisemaan,Reijon nykyisestä tuotannosta en niin kauheesti välitä.Kari Tapio laulaa upeasti tangoja esim. Haavetango.Naisista Arja Koriseva-tango Rannalla ja Marita Taavitsainen-Rakastan,rakastan,rakastan,Tarja Lunnas olisi myös todella hyvä mutta valitettavasti en ole löytänyt Tarjan levyiltä tangoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


satumaan kirjoitti:

ja millä tangolla?Mies ja nais laulajat ja tangot erikseen,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu