Kehtaa huumekaupan Sirpa Laakso olla ehdolla.
Jännää että Osuuskaupan vaaleissa
18
416
Vastaukset
- Anonyymi
Kehtaako joku sitä äänestää?
- Anonyymi
Monihan kuvittelee että osuuskauppa on jonkinlainen sosialismin ilmentymä, mutta siellä on vallassa samat poliitikot kuin kunnan valtuustossa.
- Anonyymi
Kyse siis tästä.
https://www.hameensanomat.fi/paikalliset/4840168
Sirpahan järkkäsi työväentalon Cannonballin käyttöön, pojalleen, eli mahtoiko kaikki olla edes tässä.- Anonyymi
Siis paikalliset jauho-demarit luovuttivat tilansa harrastuskäyttöön. Ei kukaan yksittäinen yhdistyksen jäsen tee sopimuksia yhdistyksen nimissä.
- Anonyymi
Jauhojengi Hämptonissa.
- Anonyymi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Cum_hoc_ergo_propter_hoc
Tarkoittaa lähtökohtaista logiikkaa jossa kahden asian yhdessä esiintyminen merkitsee kausaliteettia niiden välillä, mutta ei korrelaatio kuitenkaan poissulje kausaliteettia.
- Anonyymi
Pelkkä demarien kerhotalon vuokraamisen sumpliminen huumekauppaa ja väkivaltaista velanperintää harjoittavalle moottoripyöräjengille, jonka poliisi on luokitellut rikollisjärjestöksi, voisi kovalla tahdolla mennä typeryyden ja dementian piikkiin. Ymmärrystä lisäävänä asianhaarana se että rikollisjärjestön Hämeenlinnan nokkamiehenä oma poika. Mutta huumerahojen rikospankkiirina ja pesijänä toimiminen, vaikka sitä kovasti koettaisi ymmärtää, menee tuskallisen selkeästi törkeän järjestäytyneen rikollisuuden tontille. Vaikka tuota koettaisi katsoa miltä kantiolta tahansa, niin minkäänlaiseen luottamusta vaativaan tai rahojen käsittelemiseen liittyvään toimeen en tuota uskaltaisi päästää.
- Anonyymi
Kyseessä kuitenkin Hämeenlinnan tarkastuslautakunnan ainakin aiempi jäsen, ellei ihan puheenjohtaja.
- Anonyymi
Kehtaako joku äänestää Antti Ahosta?
- Anonyymi
Miten se kehtaakin olla ehdolla?
- Anonyymi
Äänestin Anttia myöskin s kaupan vaaleissa. Kolme ääntä nyt annettu Antille. Se ratti oli täysi vahinko. Jokaiselle voi käydä niin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äänestin Anttia myöskin s kaupan vaaleissa. Kolme ääntä nyt annettu Antille. Se ratti oli täysi vahinko. Jokaiselle voi käydä niin.
Meinaatko että sahti tulisi s-marketin valikoimiin, sellaisissa keskiaikaisissa puutynnyreissä joista voi laskea juomaa hanasta omaan saaviin.
- Anonyymi
Onhan eduskuntavaaleissakin rikollisia, varkaita jne. ehdolla ja jopa valittukin.
- Anonyymi
Jos rikollinen luonne saataisiin valjastettua yhteisen hyvän eteen tulis olisi hyvä. Mutta nämä menevät aina oma etu edellä. Se on liian kallista yhteiskunnalle.
- Anonyymi
Mitäs toi lopen ääni kunigas on huume kuski.
- Anonyymi
Ehdokkaita selatessa ihmettelen, miten keretään olla työelämässä, opiskella työnohessa, olla kunnanvaltuustossa ynnä lautakunnissa ja aluevaltuustossa oheistoimintoineen. Aikamoinen suojatyöpaikka, ei varmasti tarvitse oikeita töitä tehdä, senkun nostelee palkkaa. Kirjekurssiopiskelun tason kyllä kaikki tietää, aika ilmaiset paperit sieltä saa. Päätöksenteossa tietysti on helppo olla vaan paikalla hiljaa ja äänestellä miten viisaammat käskee.
Käyttäkää äänestäjät järkeä valinnoissa.- Anonyymi
Aloita ensin itse käyttämään.
- Anonyymi
Kylli Kylläinen on ehdolla myös. Röh röh. Saapahan ainakin lisää ruokarahaa, jos valitaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163447Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370