Kiitos Atro, että kävit Pohjanmaalla Vaasassa nämä kaksi vuotta!!! Ilman sinua meillä tuskin olisi enää kiekkojoukkuetta liigassa. Kiitos ja kaikkea hyvää urallesi jatkossa.
Ja kiitos myöskin Risto Dufva ja Herkko Koski. Teidän aikana seuran urheilullisessa toiminnassa oli vielä selkeä linja ja toiminta kuten urheiluseurassa kuuluukin olla. Silloin vielä seuran kehityksen suunta oli oikea.
Mutta nyt on valta vaihtunut ja uusi UTJ saanut sopimuksen. Ja ensimmäisiä hänen tekemiään sopimuksia uudelle kaudelle julkaistu ja ei voi kun ihmetellä.
Miksi? Kenen etu? Mitkä arvot? Kuka hyötyy? Raha & Politiikka?
En osta enää kausikortteja! Vaasassa pilataan nyt koko lajin mainetta viimeisimmillä sopimusjulkaisuilla ja niistä liikkuvilla huhuilla.
Jääkiekko Vaasassa
12
167
Vastaukset
- Anonyymi
Mielenkiintoista nähdä/kuulla sponsoreiden mielipiteet näistä pelaajasopimuksista. Sponsorointi ei ole hyväntekeväisyyttä, vaan se on yritysten vastikkeellista toimintaa. Usein tuo vastike on näkyvyyttä ja imagohyötyä.
Mitkä yritykset haluavat imagoonsa, tuotteeseensa tai palveluunsa yhdistettävän rasismia tai raiskauksesta tuomittua henkilöä? Tällaisia yrityksiä ei varmaan montaakaan ole. Monella yrityksellä on tarkat toimintaperiaatteet ja arvot sponsorointitoiminnalle. - Anonyymi
Lisää ruotsalaisia pelaajia, eikö Suomesta enää kukaan tule Vaasaan? Missä uudet Atrot?
- Anonyymi
Vaasan jääkiekko tuo aina mieleen raiskauksen, oli seura mikä hyvänsä.
- Anonyymi
UTJ?
- Anonyymi
Tässä Case:ssä ei ole voittajia... Tai, muut lajit saavat varmaan uusia sponsoreita ja uusia junioriharrastajia. Meidän perheen osalta ainakin lajivalikoimasta putosi nyt pois jääkiekko. Ei haluta enää maksaa ko. seuraan kalliita seuramaksuja! Hyvä, että tämä asia nousi julkisuuteen ja avasi tämän seurasi arvoja, tai niiden puuttumista.
- Anonyymi
ap,,naitiiko sua peppuun homo
- Anonyymi
Jokaisella on oikeus valita lajinsa. Ja niin on myös oikeus valita työpaikkansa ja työntekijänsä. Jotkuthan haluavat työskennellä myös rikollistenkin kanssa. Esimerkkinä vanginvartijat.
- Anonyymi
Vaasan SB kiittää ja ottaa mielellään uusia harrastajia mukaan. Ja seuran arvot ovat kohdillaan. Ei kannateta rikollisia eikä myöskään alkoholia (etenkään alaikäisten keskuudessa!). Myös uudet sponsorit ovat hyvin tervetulleita - meillä ei ole imagohaittoja. Toiminta perustuu urheilullisuuteen.
- Anonyymi
VPS:ssä on myös laadukasta ja turvallista harrastustoimintaa. Suosittelen
- Anonyymi
Ainakin Sport on otsikoissa. Viime aikoina ollut näitä negatiivisia juttuja vähän liikaa.
- Anonyymi
Kuka nittä otsikoita tekee? Ei se Sportin vika ole.
- Anonyymi
Niin, tästä asiasta ei olisi saanut tietää kukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 614267
- 1053475
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj373100Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262578- 452247
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan52019- 201959
- 1861817
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3941516Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91348