Millaista on olla vankilassa?

Anonyymi-ap

Hei. Olen todennäköisesti joutumassa reiluksi vuodeksi kivitaloon talousrikoksista. En ole ensikertalainen, mutta vankilassa en ole ennen ollut.

Eniten minua kiinnostaisi tietää, että saanko lusia tuomioni rauhassa vai onko oikeasti mahdollista, että saan uusia venkulakavereita ilman omaa tahtoani?

Kaipaisin erilaisia näkemyksiä kokemusasiantuntijoilta.

6

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mä sanon että heittäydy vaan täysillä meininkiin mukaan. Et tuu missään saamaan noin isoo valikoimaa: suoraa, käyrää, suonikasta, ympärileikattua, mustaa, valkoista, vaaleanruskeaa... Kaikkia löytyy. Nauti! Syvällisempiä suhteita ei kantsi solmia, niistä tulee vaan mustasukkaisuutta. Kukasta kukkaan ja nauti hetkestä!

    • Anonyymi

      pyydä suljetulle ostolle. neitsyydesi säilyy

    • Anonyymi

      PEUKULLA POIS AVOVANKILASTA

      https://www.hs.fi/suomi/art-2000011389069.html

      Positiivisen huumetuloksen varmistuttua avovankiloiden vankeja voidaan siirtää kurinpitotoimena suljettuihin vankiloihin. Kuikan

      Keravan vankilassa on ollut tilanteita, joissa peukun vaikutuksen alaisuudessa oleva vanki on pitänyt eristää jo Keravan vankilan eristyshuoneisiin ennen suljettuun vankilaan siirtoa.

    • Anonyymi

      Pärkäile Lissu.

    • Anonyymi

      Reikäs ennen tuomioo: o
      Reikäs tuomion jälkeen: O
      Kannattaa treenata erilaisia asentoja ettei ruunan tarvi niitä sulle opettaa vaan pääsette duoraan hommiin.

      • Anonyymi

        Vankien elämänsisältö on pelkkien reikien ja narkkauksen miettimistä päivästä toiseen, siksi yhteiskunnan pitäisi tappaa ja murhata enemmän näitä elinkelvottomia vankeja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3535
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      201
      2267
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2110
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      37
      1852
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1659
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1108
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      900
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      872
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      69
      837
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      792
    Aihe