Win 98 ongelma

eli eipä oo tullut hyviä neuvoja!asian tuntijat auttakaa..kone on ruvennut kökkimään enemmän,ei meinaa sammua ja netin aukaisu kestää eli koti sivu aukeaa vasta n.3-5min. odottelun jälkeen.
2181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Putsaa viirukset ja spyware pois poikkeen.

Äänestä

hanki spywareblaster, Ad-Aware, Spybot ainakin.
http://koti.mbnet.fi/pattaya1/
Virusohjelma aja manuaalisesti. Toivottavasti sulla on kunnon palomuuri.

Ja toivottavasti sulla on riittävästi muistia, väh. 192 megaa.

Noi kun saat kuntoon, niin kone toimii taas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sormi suussa kirjoitti:

eli eipä oo tullut hyviä neuvoja!asian tuntijat auttakaa..kone on ruvennut kökkimään enemmän,ei meinaa sammua ja netin aukaisu kestää eli koti sivu aukeaa vasta n.3-5min. odottelun jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu