Yksi asia pitää muistaa eli KAIKKI netissä oleva on valtaeliitin hallinnoimaa aluetta jonka historiatietoihinkin on tehty hurjia muutoksia, ensi vain estetty tiedon saanti ja lopulta kun aikaa on ollut enemmän niin tilastoja on muutettu ja tehty uusiksi.
Yksi aika vanha tieto oli se, että olemme menossa kohti pientä jääkautta, mutta se tieto on myös kai poistettu koska asiasta ei kukaan ole enää mitään maininnut.
Toisaalta hurjan lämpimistä talvista on historiasta paljonkin vielä tietoa ja mm siitä milloin on jo aloitettu viljely vaikkapa 1990 luvun alkupuolelta.
Meidät on totaalisesti saatu uskomaan että sään vaihtelut kertoisivat jotain ilmaston muutoksesta mitä se ei todellakaan kerro ja nykyiset "säät" ovat mitä sattuu monestakin ihmisen aiheuttamista tekijäistä joista HAARP lienee yksi mutta aivan tolkuttomasti on ilmakehään levitelty mitä karmeimpia myrkkyjä. Bill Gates selitti kerran että auringon valoa on vähennettävä ja siksi levitetään mm alumiinia taivaalle jotta alumiinihiukkaset muka heijastaisi auringon valoa takaisin avaruuteen, samalla maailman kai isoin yritys omalla alallaan eli Monsanto, on kehittänyt viljakasveja jotka jotenkin pärjäisivät jopa alumiinilla myrkytetyssä maassa missä tavan viljat ei kasva ja samalla Gates on ostellut viljamaita USA:ssa jossa hän lienee nyt isoin viljelysmaiden omistaja - meitä on siis petetty ja valehdeltu monella tavalla ja koska valtaeliitti omistaa ja hallitsee suurinta osaa valtamedioista (myös Suomessa) niin ihmisten manipulointi on ollut hallussa valitettavan hyvin. Mediat ovat itse asiassa voimakkain ase maailmassa ja varsinkin hyväuskoisten ja mediauskovaisten suomalaisten keskuudessa joista aivan liian suuri osa uskoo valehteluun kuten täysin valtaeliitin keksimä korona todistaa.
Herätkää jo ihmiset
4
251
Vastaukset
- Anonyymi
EU ryhtyy soveltamaan DSA-sensuurilakia rokotteisiin liittyvän ’väärän informaation’ estämiseksi
Euroopan unioni on alkanut käyttää kiistanalaista sensuurilakia, digitaalisten palveluiden lakia (DSA), tehostaakseen toimiaan rokotustoimia koskevan "väärän informaation" torjumiseksi.
Kuka sanoo, mikä on väärää ja mikä oikeaa..- Anonyymi
No niinpä mutta maassa jossa väki tarvitsee kellon käteensä tietääkseen että onko nukkunut hyvin ja liikkunut tarpeeksi kun ei omiin silmiin eikä tuntemuksiin voi uskoa se on tällaista.
Saa nähdä, kun faktat tulevat esiin, vaikka esim Fimean ennen niin loistavat syöpätilastot loppuvat vuoteen 2022, että joko massan silmät aukeavat..
- Anonyymi
Lontoon tiedotusvälineet saivat tietää kartanon myynnistä joka oli Charles III omistuksessa vuodesta 1980, mutta vuonna 2024 kiinteistö myytiin Ukrainan presidentin Zelenskyn perheelle.
Lände viittaa entisen hovimestari Grant Harroldin sanoihin, jälkimmäinen vahvistaa, että kauppa tehtiin 29. helmikuuta kun Zelenskyn vaimo saapui vierailulle Iso-Britanniaan.
Zelenskyn maanpako kera paksun tilipussin alkaa olemaan lähellä, oma kansa tuhottu, Ukraina tuhottu, mutta oma varallisuus luetaan miljardi-luokassa jonka USA-sotateollisuus on hänelle järjestänyt verirahoina.
Vasallivaltioita luodaan ja tuhotaan, tarvitaan riittävän suurelle määrälle ihmisiä houkuttimia (valtaa ja rahaa) ja vallankumous on tehty. Keulakuvaksi paikallinen hyvin opetettu sätkynukke toimittamaan kansanjohtajan roolia ja projekti on maalissa.
Ukraina ei ole ensimmäinen vasallivaltio-leikissä uhrattu valtio, eikä tule olemaan viimeinen. Kumma kyllä vasallivaltioita rakentava taho yleensä pysyy samana.- Anonyymi
Mitä Kremlistä tulee on 100% valhetta!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996886Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116630SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614911Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943844Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963771Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en673664Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103492Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03200Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62029Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161609