oon tykänny yhest jätkäst vuoden verran, se ei oo kiinnostunu musta ja nyt sain tietää ettei se oon koskaan ollukkaan! koska pitää mua rumana.. no se on heikentäny itsetuntoani, pidän itseäni tosi rumana ja lihavana (168/62) ja yritän laihduttaa mut silti syön joskus suutun itselleni ja rupan lyömään itseäni!!(?) eli revin hiuksia huudan kiljun ääneni pois, hakkaan raavin!! oonko hullu..? joskus raivon puuska saattaa johtua vaan siitä etten saa hiuksiani hyvin!!!!!! ja sit ku oon riehunu itken, itken itseni uneen. ei se jätkä tähän hirveesti vaikuta mut ku yritän tehä itestäni kaunista ja jos se ei oonistu nii :( ku itken itken kaikkii asioita yleensä elämän kurjuutta!!!! mitä voin tehä ittelleni pitääks mut pistää pakkopaitaan ja heittää hullujen huoneelle koko loppu elämäks!!?`?? vai voinko tehdä tälle mitään..!kohta mä meen kouluun silmä mustana ja kaikki kyselee kuka löi.. mitä mä siihen sit "no mä löin!" en oo kertonu kenellekkään äiti on kuullu vaan sen huudon ja sit ku itken se tulee joskus lohduttaa! voiko tästä ees kertoo kenellekkään.. koska haluan purkaa suruani :(
hullu vai TOSI HULLU!!???
sad girl
4312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
...Emmä oikein osaa sanoo muuta kuin, että piristys nyt vähän. Ei ton jätkän takii nyt kannata alkaa itteään lyömään(!). Tosta hulluusjutusta en nyt tiiä, kai oot kuullu: "Rakkaus on yhtä hulluutta" -tyylisiä lausahduksia? Niin ja minkä ikäinen oot?
14.. oon 87 eli koht 15!
Mikä saat sut itteäsi lyömään tai raapimaa tms?? ootko kertonu kellekkää noista sun epämääräisistä raivo kohtauksista? En tiedä miten voisin sinua auttaa enkai mitenkään. Mutta mutta ootko ajatellu purkaa aggressioitasi johonkin muuhun kuin itseesi?
Kaikkea hyvää sulle ja yritä nyt piristyä tyttö hyvä ei tuo auta sua kundin saamises ainakaan.
niin ihmettelen mäki.. en oo kertonu kenellekkään! mä vaan hermostun ulkonäkööni.. niin paljon et on pakko lyödä..