Eli milloin Pyhä Henki ei ole tojellakaan paikalla siellä missä Hänet voisi olettaa olevan paikalla ellei ole sitä jotain, jolla tunnistaa hengellisesti kylmällinen, tekopyhäisä eli jos sallitte, saatanallisen hynyilyllisen ja puheenparsimo. Paikka ajassa, jossa esim. afrikkalaista viejään eksytykseen kuin sikaa säkissä kohti uutta omistajaansa saatanaa, joka hänet veisilisöisi alas siihen helvettiin, joka on avaistaman viimeisellisyöityneen tuomijollisoitumaisen jäljellisessä.
Miten sulla noin niinku muuten menee?
Onko syntii syjänmellä vai ootko iloisin mielin just synnit anteeksi pyytää muistaneena?
Niin, voit sinä raskaantaakan kantaja, vapautua taakastasi just nyt jollet ole sitä vielä tehnyt. Menet rukoukseen pyytämään anteeksi syntejäisyyksiis. Kun tämän kokosyvänmisesti teet niin voit olla varma ettei siihen tarvita minun anteeksiantojulistusta vaan saat syntilöisees anteeks suoraan Herralliselta.
Jeesuksen Pyhässä Nimessä tietenkin toimiloitse.
Selef Urge
Tuli tuossa mieleen mistä tunnistaloi tyhjähenkisen tilaisuujen
5
86
Vastaukset
- Anonyymi
Otsikkoon kyssärimerkki.
Ville Mäkipelto.....
Ei voi kuin olla pahoillaan puolestaan.
Selef Urge
Selef Urge
Selef Urge - Anonyymi
Ei Pyhä Henki ole kuin joku vieras, joka kulkee talosta taloon esittäytymässä, vaan Pyhä Henki on ihmisissä, ihmiset ovat joko Pyhällä Hengellä täytettyjä, tuovat mukanaan uskon ja rakkauden tai sitten tulevat vain sinne töröttämään ja hölmönä tuijottamaan että mitä täällä tapahtuu.
- Anonyymi
tarvitsemme uutta rukous öljyä.
vanha rukous öljy öööööh ööööh ööööh. - Anonyymi
Minunkin mielestäni itse tietää parhaiten, milloin tarvitsee puhdistusta. Jos on edes normaali omatunto lihasydämmessään, niin havaitsee kyllä pahat tekonsa. On hyvä pitää lyhyet päivitys välit, mielensä, sielunsa ja henkensä puhdistamisessa. Kristityillä on Jeesus, jonka sovitustyöhön voimme katuen ja parannusta tehden vedota. Ateisteilla ei ole muuta keinoa, kuin pyytää anteeksi pahantekonsa kohteelta ja kärsiä maallisen oikeuden tuomiot. Tietenkin myös kristitty on saman oikeuden alaisena. Ateisti paatuu jokaisesta pahasta teostaan ja omatunto turtuu, kunnes se aiheuttaa kumuloituessaan hirvittäviä tekoja.
- Anonyymi
kaikki yhtäaikaa putinin ja murhakanattajiensa kimppuun. tulee myös saatanalliseen murhaaamiseen osasyylliset putinin tukijat pistää tuomiolle.täystuomio murhaatukeneille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172443
- 441271
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70917Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää136859- 45841
- 59817
- 42786
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44765Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130694