Erilaiset hautajaiset

Anonyymi-ap

Mietin tässä että joskushan täältä on jokaisen lähdettävä ajallaan. Itselläni kun ei ole lapsia mutta ikää on jo liki 70 vuotta että jos tekisin testamentin pelastusarmeijalle. Kuulin heidän mainoksensa radiosta ja ainakin siinä kuulosti asialliselta. Onko täällä ketään jolla olisi kokemusta kyseisestä asiasta ja siitä onko kaikki niin helppoa kuin mainoksessa sanotaan? Onko joku kenties ollut kyseisen toimijan järjestämissä hautajaisissa? Kertokaa kokemuksenne ja mielipiteenne asiasta. Siksi ajattelin jättää kaiken heille kun sukulaiset ovat kovin etäisiä ja toisaalta Pelastusarmeijan ei tarvitse maksaa perintöveroa vaan kaikki jää köyhien auttamiseen.

1

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen samoin kiinnostunut edellisen kirjoittajan tuntemuksista ja haluaisin samoin tietoa, onko kellään kokemusta tuosta asiasta....???

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe