Mullilehti: "Kissalle voi jättää jäähyväiset myös kotona – kotieutanasiassa lemmikki saa nukkua pois rauhallisesti koko perheen läsnä ollessa"
Niin ja mummo saa kuolla palvelutalon nurkkaan ei kenenkään läsnäollessa! Ilmoittavat sitten tekstiviestillä.
Demareillahan kissa perinteisesti poltetaan nuotiolla!
Niin ja mummo saa kuolla palvelutalon nurkkaan ei kenenkään läsnäollessa! Ilmoittavat sitten tekstiviestillä.
Demareillahan kissa perinteisesti poltetaan nuotiolla!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kalliiksi tullee jos 60 henkeäkin ravitaan kollin jäähyväisillä, majoitukset ja kaikki. Mummosta pääsee paljon halavemmalla.
Köyhällä ei ole edes kohta asuntoa missä kuolla!
Suvimäen Klubitalo vai eutanasia?
Eutanasia klubitalolla kuulostaa helpolta. Kissa mukaan niin menee samalla.
Standardit kieltävät hengen lähdettämisen klubitalolla. Menee muuten akkreditoinnit.
Ei Klubitalon porukoilla ole varaa mihinkään lemmikkieläimiin..
.
Ei siinä tarvitse lupia kysellä, kun hulluja laitetaan manalan virtaan.
Perussusuomalainen ajatteli ääneen.
Kuulitko ääniä??
No, periaatteessahan perussuomalainen on maalla elävä kepulainen pienviljelijäjuntti, joka muutamalla lehmällä ja peltotilkulla kitkuttelee läpi elämänsä.
Se kertoo, joka tietää. Suomessa voidaan laskea olevan noin neljä miljoonaa perussuomalaista, joille vain oma elämä ja toimeentulo on tärkeää. Globalismi ja koko maailman elättäminen on heille vierasta.
Kokoomuksen kannattajien unelma että Eutanasia laillistetaan ja tätä suositellaan erittäin painokkaasti kaikille köyhille
No turhimmasta päästähän sitä jonoa on syytä karsia.
Tämähän toteutuu jo,kun köyhillä ei ole varaa terveydenhuollon asiakasmaksujen menoihin ja lääkkeisiin...
Terve sielu terveessä kehossa ei tarvitse lääkkeitä eikä lääkäreitä.