Suomalaisia pitää auttaa ensin, uskottelivat kehitysavun leikkausten kapellimestarit Purra ja Tavio.
Kannattajat äänestävät Perussuomalaisia, koska kannattajilla on vankka usko, että Perussuomalaisille suomalainen avuntarvitsija tulee ensimmäisenä.
Varsinkin Tavio (ps) ja Purra (ps) ovat uskotelleet ja painottaneet asiaa:
"Kehitysapu tulee lakkauttaa ja auttaa suomalaisia".
Purra sai kehitysapurahoista leikattua, mutta auttoiko PS suomalaisia
avuntarvitsjoita ? Ei auttanut !!!
Se leikkaa suomalaisilta enemmän kuin mikään puolue ikinä on leikannut.
Perussuomalaiset leikkaa suomalaisilta enemmän kuin mikään puolue ikinä on leikannut
5
328
Vastaukset
- Anonyymi
Kokoomuslaista politiikkaa tämä nykyhallitus toteuttaa. Silti asia ei näy Kokoomuksen kannatuksessa. Kokoomus on onnistuneesti käyttänyt Perussuomalaisia suojakilpenä ja perusut saavat kaikki osumat.
- Anonyymi
Persuja en kyllä jatkossa enää äänestä. Ovat kusettaneet ääneni jo liian monissa vaaleissa. Potkivat Suomen vähäväkisiä suoraan päähän.
- Anonyymi
Juu, Työttömien ja vähäväkisten äänillä pääsivät valtaan. Nyt eliittipersut lyövät heitä kaksin käsin. Kosto tulee kuitenkin olemaan suloinen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu, Työttömien ja vähäväkisten äänillä pääsivät valtaan. Nyt eliittipersut lyövät heitä kaksin käsin. Kosto tulee kuitenkin olemaan suloinen.
Kokoomuksen politiikkaa hallitus toteuttaa. Muut hallituspuolueet jeesaavat siinä.
- Anonyymi
Kokoomus on melko onnistuneesti käyttänyt PS renkinään. Kokoomus myhäilee taustalla kun persut saavat kaiken kritiikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2246459- 1711735
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661527- 701084
- 1051010
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6947Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte125882Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy203873- 100826
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66799