Onnittelut Saipalle! Kaupunki nousuun ilman ryssä haikailuja.
Hyvä Saipa!!
12
388
Vastaukset
- Anonyymi
Kalapa!
- Anonyymi
Yhden finaali peli voisi pelata kyttyrän hiivaliiterissä
- Anonyymi
Voittomaalin tekijäksi tarvittiin Ketterän kasvattia Airolaa.
- Anonyymi
Eipä Airolaa oikein voi Ketterän kasvatiksi sanoa kun siirtyi C junnu ikäisenä Saipaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä Airolaa oikein voi Ketterän kasvatiksi sanoa kun siirtyi C junnu ikäisenä Saipaan.
Loistava pelaaja tämä ketterä-kasvatti SaiPan Airola! Varmasti loistava tulevaisuus edessä, jos vain välttyy suuremmilta loukkaantumisilta. Hyvin Rafalski-tyyppinen peluri.
Toivotaan, että SaiPa-Ketterä yhteistyö vahvistuu entisestään ja saadaan uusia staroja syntymään ja jokaiselle pelaajalle oman tasoinen joukkue Etelä-Karjalasta!
- Anonyymi
Hyvä SaiPa!!!!!
Nyt pelataan loppuottelut Vuoksen vesistön pohjoispäässä ja eteläpäässä.
Mikkeli jää siihen välille, Jukuritkin säilyy liigassa.
Unelma loppuottelu!- Anonyymi
Kalakukot vastaan Vedyt 😃
- Anonyymi
Eipä SaiPa vienyt finaaliottelua naapurikaupunki Kouvolaan. Kisapuiston legendaarisessa ladossa pelataan SM-Liigan mestaruudesta;)!
- Anonyymi
Minkähän takia olisikaan vienyt n. sadan kilometrin päähän?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkähän takia olisikaan vienyt n. sadan kilometrin päähän?
Lpr:n kauppungilta ja SaiPalta hienoa yhteistyötä, kun liigaherkkua tarjotaan myös screeniltä kauppatorilla playoffien ajan. Keltamusta huuma myrskyää nyt koko Itä-Suomessa:)
- Anonyymi
Kaupunki vois lopettaa myös ukrainahaikailun. Osallistajaheemo tahtoo osallistaa vaan ukrainalaiset ja ostoslista koneista jaossa. Outo kaupunki. Omista viis.
- Anonyymi00013
Yksinäinen ilta? Tapaa kuumia tyyppejä heti 😈 https://Melissa.hoty.lat/Melissa#/?/?/789ds23e7
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956674Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614711Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963571Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103282Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03000Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31825Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161409