Finnair uhkaa lopettaa matkustamokuulutukset Ruotsiksi. Sivistymättömiä juntteja, persuja. Lennän SAS:lla kunnen hallitus peruu päätöksen. Koko hallitus voi kaatua jos päätöstä ei peruta. Äänestäjät ilmaisivat jo mielipiteensä tästä päätöksestä kunnallisvaaleissa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c4d70c48-a8c3-4b07-88db-0854594a3ca6
Finnair ei ole enää sivistynyt yhtiö
2
330
Vastaukset
- Anonyymi
Maassamme on erittäin paljon äidinkieleltään kaksikielisiä ihmisiä. Jos näiltä ei ole tullut tarpeeksi työpaikkahakemuksia, niin sitten on vika yhtiön työpaikkailmoituksissa. Kaksikieliselle ihmiselle ei ole mitään ongelmaa tehdä kuulutukset kahdella kielellä. Eri asia sitten, haluaako rekrytoivataho rekrytoida tämän kaksikielisen ihmisen, vai valitseeko ennemmin ihmisen joka onnistuu haastattelu tilanteessa paremmin ja vaikutta sillä hetkellä miellyttävämmältä. Kysymystä siitä, pitäisikö ruotsinkieliset kuulutukset lopettaa ei olisi edes syntynyt, jos kaikki henkilökunnassa olisivat äidinkieleltään kaksikielisiä.
- Anonyymi
A I V A N S A M A
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585535Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1774482En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v163942Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k443515- 513471
- 613245
- 103070
- 272682
- 462297
- 392256