Finnair uhkaa lopettaa matkustamokuulutukset Ruotsiksi. Sivistymättömiä juntteja, persuja. Lennän SAS:lla kunnen hallitus peruu päätöksen. Koko hallitus voi kaatua jos päätöstä ei peruta. Äänestäjät ilmaisivat jo mielipiteensä tästä päätöksestä kunnallisvaaleissa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c4d70c48-a8c3-4b07-88db-0854594a3ca6
Finnair ei ole enää sivistynyt yhtiö
3
404
Vastaukset
- Anonyymi
Maassamme on erittäin paljon äidinkieleltään kaksikielisiä ihmisiä. Jos näiltä ei ole tullut tarpeeksi työpaikkahakemuksia, niin sitten on vika yhtiön työpaikkailmoituksissa. Kaksikieliselle ihmiselle ei ole mitään ongelmaa tehdä kuulutukset kahdella kielellä. Eri asia sitten, haluaako rekrytoivataho rekrytoida tämän kaksikielisen ihmisen, vai valitseeko ennemmin ihmisen joka onnistuu haastattelu tilanteessa paremmin ja vaikutta sillä hetkellä miellyttävämmältä. Kysymystä siitä, pitäisikö ruotsinkieliset kuulutukset lopettaa ei olisi edes syntynyt, jos kaikki henkilökunnassa olisivat äidinkieleltään kaksikielisiä.
- Anonyymi
A I V A N S A M A
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899