Ostin vähän käytetyn miele pyykinpesukoneen. Oli halpa ja toimii. Ja peseekin. Mutta mikä noissa on se mielejuttu tarkkaanottaen?
Mun mielestä se on vanhanaikainen käyttää ja hieman äänekäs. Ainoa premium ettei tärise lingollakaan kun on 20kg painavampi kuin vastaavat. Ja vahvarakenteinen syöttöletku.
Mutta siinä se vai oliko muuta?
Onko miele hyvä?
8
263
Vastaukset
- Anonyymi
Kuulostaa olevan laadukas kone. Toivottavasti kestää pitkään.
- Anonyymi
No onhan tossakin jo enemmännkuin monessa muussa. Ei se mikään pomppulaatikko ainakaan ole.
- Anonyymi
Mikä sinun mieltäsi sitten jäi vaivaamaan? Eikö se ole hyvä jos se pesee ja linkoaa. Meillä sellainen on toiminut jo yli kaksikymmentä vuotta. Ehkä se on jo vähän vanhanaikainen mutta ei se minua haittaa.
- Anonyymi
Ei vaivaamaan vaan kiinnostamaan mistä mielen premium koostuu? Tärinänvaimennuksesta ja vesiletkun tukevuudesta ainakin. Vanhanaikaisuus enemmänkin makuasia. Äänitasosta ei premium välity.
- Anonyymi
Kannattaa nyt huomata, että Mielelläkin varmasti on hyvinkin erilaisia koneita. Yleisesti kaikki noi kolme Saksalaista merkkiä (Miele, Bosch ja Siemens) on erinomaisia. Niitä ei turhaan kehuta, Saksalaiset osaa homman ja oikeasti haluavat suunnitella ja valmistaa hyviä koneita.
- Anonyymi
Saksalaiset ja varsinkin saksalainen autoteollisuus on tuonut kuluttajien harmiksi käsitteen jota kutsutaan englanniksi nimeltä overengineering.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saksalaiset ja varsinkin saksalainen autoteollisuus on tuonut kuluttajien harmiksi käsitteen jota kutsutaan englanniksi nimeltä overengineering.
Ilman saksalaisia meillä tuskin edes olisi autoja siinä muodossa kuin ne tunnetaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilman saksalaisia meillä tuskin edes olisi autoja siinä muodossa kuin ne tunnetaan.
Ei olisi vaggia tai toista maailman sotaakaan siinä muodossa kun se tunnetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512