Boschin 22 vuotias jenkkikaappi on alkanut jäädyttää alahyllyillä olevia elintarvikkeita. Pakastinosa on toiminut hyvin, mutta nyt tuo jääkaappi oireilee mainitulla tavalla. Pitääkö lähteä Giganttiin ostoksille ja hakea uusi?
Onko jenkkikaappi lopussa
7
209
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole mikään pakko mennä juuri mainittuun liikkeeseen.
- Anonyymi
Joo, ei. Katselin että Powerilla olisi Point-merkkinen jenkkikaappi n. 350,00 7-vuoden takuulla ja Prismassa Electroluxin vastaava 400,00 2-vuoden takuulla. Point on tehty Turkissa ja Electrolux Kiinassa. Taidan päätyä Pointiin takuun ja edullisemman hinnan takia.
- Anonyymi
Se vähän riippuu. Kerran se jäädyttää niin ei ainakaan loppu ole. Joku pikkuvika. Ellei jaksaisi jäähdyttää se olisi pahempi.
- Anonyymi
Liittynee kylmäaineeseen. Vähissä....vanha kone kumminkin.
- Anonyymi
Tuskinpa.
- Anonyymi
No yks on ainakin varmaa. Nykykoneet joita on myynnissä ei kestä 22 vuotta. Kymmenen vuotta on nykyjääkaapille utopiaa. Nähty on.
- Anonyymi
Onko sillä väliä. josko kiinalainen tahi turkkilainen. Samoja kaappeja monella eri nimellä. Meillä Grundigin kylmäkoneet - siis turkkilaiset...Hyväksi ollaan ne havaittu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3083058Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun161850Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151810Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141565Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3931426Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t341302Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2101172Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631036Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19955- 75918