Väärin meni taaskin

Suomalaiset köyhät ja kurjat tarvitsisivat kehitysapua! On toki hienoa, että ulkomaista kehitysapua leikataan, jotta leopardihattujen aseiden osto hankaloituu, mutta se kaikki tuki tarvittaisiin kotimaan kurjallistolle, eikä hyvätuloisten verohelpotuksiin. Bercele! T: Jallu Pikkara
8219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suomalaisten köyhien kehitysapu on mennä töihin. T. Purra

Äänestä

Onhan se hyvä, että Pörriäisten lääkäreilläkin jää enemmän liksaa käteen verojenjälkeen. Lisäksi vielä valtion rahoittamat Kela korvaukset päälle.

Äänestä

Yhdestä otetaan ja toisesta annetaan! Mitkään verot tulevat nyt vastaavasti nousemaan!?

Äänestä
  • Kiinteistövero nyt ainakin. Toisaalta pienipalkkaiset, eli yli 3500- 5000/kk ansaitsevat saavat ihan kivan veroalen. Eläkeläisetkin saavat veroetua. Purra henkilökuntineen on tehnyt aivan mainion paketin maan talouden hyväksi. Jonkun yksittäisen sosialistin tuet ehkä kutistuvat, mutta eihän maailma ole aina tasapuolinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kiinteistövero nyt ainakin. Toisaalta pienipalkkaiset, eli yli 3500- 5000/kk ansaitsevat saavat ihan kivan veroalen. Eläkeläisetkin saavat veroetua. Purra henkilökuntineen on tehnyt aivan mainion paketin maan talouden hyväksi. Jonkun yksittäisen sosialistin tuet ehkä kutistuvat, mutta eihän maailma ole aina tasapuolinen.

    Tämä hallitus nosti jo kertaalleen kiinteistöveroa. Joko taas ollaan nostamassa?

    Äänestä

Mitä veroetua eläkeläiset saavat!? Eläke 2000€ ja veroprosentti 23%

Äänestä

Eläkeläisillä on Lipposen raippavero johon ei mikään hallitus uskalla puuttua!

Äänestä

Euroakaan ei olisi pitänyt koskaan lähettää kehitysapua ulkomaille. Nuokin liki 60 miljardia euroa jos olisi annettu Suomen kurjalistolle, niin olisi viina ja viini virrannut ja kuppilat olisivat tehneet kunnon tiliä yms.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomalaiset köyhät ja kurjat tarvitsisivat kehitysapua! On toki hienoa, että ulkomaista kehitysapua leikataan, jotta leopardihattujen aseiden osto hankaloituu, mutta se kaikki tuki tarvittaisiin kotimaan kurjallistolle, eikä hyvätuloisten verohelpotuksiin. Bercele! T: Jallu Pikkara

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu