mitä tarkoittaa...

Niin tässä vaan ihmettelen että kuinka paljon sinne sitte mahtuu sitä tavaraa jos on oliko se 300 megaa muistii niin mulla on nyt siellä vaikka kuinka paljon viestei että onko jotain käsitettä että kuinka monta viestii sinne mahtuu (noin 2-5 kt:ta isoja)
2149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos kilo (k) on tuhat (1000) ja mega (m) on miljoona (1 000 000) niin laskemalla selviää, paljonko postia suunnilleen mahtuu laatikkoon. Tuo laskettu määrä ei mielestäni suinkaan tarkoita, että siellä laatikossa pitäisi aina säilyttää sen verran postia. Postilaatikko kun ei ole mikään tiedon säilytyspaikka, ei varsinkaan tärkeän tiedon.

Äänestä
  • Tämä valaisi tietäni tässä synkässä maailmassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jukkex kirjoitti:

Niin tässä vaan ihmettelen että kuinka paljon sinne sitte mahtuu sitä tavaraa jos on oliko se 300 megaa muistii niin mulla on nyt siellä vaikka kuinka paljon viestei että onko jotain käsitettä että kuinka monta viestii sinne mahtuu (noin 2-5 kt:ta isoja)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu