Kyllä on pyöristyrtävää että tämäkin etu viedään pois veronmaksajilta että sähköpyörä voi ostaa halpaan etu hintaan muka työnantajanntyösuhde etuna...ei näitä etuja työttömät saa että saa puoli ilmaiseksi 4000 euron sähköpyörän
Sähköpyörä etu lähtee pois
10
285
Vastaukset
- Anonyymi
Pyöräily kuluttaa kauhia paljon energiaa , kun ajaa autolla niin ei tarvitse syödä niin paljon ja siten säästää ruokakuluissa .
- Anonyymi
Minä tykkään syödä. Mitä enemmän kuntoilee sitä kovempi nälkä on treenin jälkeen. Tunnin hölkän tai 90 min pyöräilyn jälkeen ruoka maistuu paremmin kuin hevoselle. Sohvalla jatkuvasti maatessa tai istuessa ei ole samanlaista ruokahalua.
t naapurin masa, savo.
- Anonyymi
lähteekö takapyöräkin?
Salkku Mutonen
Q-setus Oy - Anonyymi
Tukka hulmuten ja pälvikalju kiiltäen sähkömopolla rautavaaren saleen kaljaa ostamaan🍺👍
- Anonyymi
Työsuhdepyöräetu on työntekijälle verovapaa etu 1 200 euroon asti vuodessa. Työnantaja voi tarjota edun osana palkkaa tai palkan päälle. Polkupyöräedun voi tarjota kahdella tavalla: joustavalla leasing-sopimuksella tai ostamalla pyörät yrityksen omaksi. Muutaman vuoden mittainen leasing-sopimus on yleisin tapa ottaa työsuhdepyöräetu käyttöön.
Periaatteessa ja käytännön tasolla pyöräetu on hyvin samanlainen työsuhde-etu kuin vaikkapa lounasseteli.- Anonyymi
Vaikuttaa hiusten halkomiselta. Mites lounassetelit? Kouluruokailu?
- Anonyymi
Rehellisesti ilman tätä veroetua ei olisi tullut ostettua 5000 euron sähköpyörää
- Anonyymi
Tätä minä en koskaan ymmärtäny: Pyörää voi halutessaan käyttää myös tai PELKÄSTÄÄN vapaa-ajalla.
Ei haittaa edun häviäminen. Olen tähänki asti pyöräilly kesät omalla IHAN TAVALLISELLA VAIHDEPYÖRÄLLÄ.
Kas kun kukaan ei ole vaatimassa työsuhdekenkäetua, jos joku vaikka kävelee töihin tai vapaa-ajalla. - Anonyymi
Koska vaaditaan kaikille samanlainen työsuhde etu sähköautoihin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648