Kehitysvammaisten Verneri sivut

Anonyymi-ap

Pyysin kirjoittaa Kehitysvammaisten Verneri sivulle mitä on Kehitysvamma Ekko oire tässä on Kehitysvamma alan työntekijän vastaus Verneri sivulla kirjoitettu ja tässä kopio mitä kehitysvamma alan työntekijä on vastannut.

Kehitysvamma-ekko
24.4.2025

Voitko kirjoittaa tänne kehitysvamma-ekko aiheesta, että ne, joilla ei ole kehitysvamma-ekkoa ymmärtäisivät minua paremmin?

Vastaus

Hei

Ekko tarkoittaa erityistä kiinnostusta johonkin asiaan.

Erityisen kiinnostuksen kohteena voi olla melkein mikä vain asia tai aihe.

Ihminen voi olla erityisen kiinnostunut esimerkiksi kehitysvammaisuudesta. Silloin hän voi haluta esimerkiksi lukea, kysyä ja jutella paljon kehitysvammaisuudesta.



T. Henna Maria Koskela Espoosta

0

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

        Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
        Pyöräily
        279
        7895
      2. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

        Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
        Kotimaiset julkkisjuorut
        54
        2007
      3. Pakko tulla tänne

        jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
        Ikävä
        45
        1485
      4. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

        Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
        Maailman menoa
        161
        1325
      5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

        Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
        Haapavesi
        62
        1244
      6. Tietenkin täällä

        Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
        Suomussalmi
        19
        1033
      7. Katseestasi näin

        Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
        Ikävä
        62
        1009
      8. Yksi kysymys

        Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
        Ikävä
        75
        961
      9. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

        tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
        Ikävä
        38
        942
      10. Jäähalli myynnissä!

        Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
        Äänekoski
        44
        881
      Aihe