Explorerillako toimii?

Onko nyt niin, että Internet Explorerilla s-posti toimii, mutta Firefoxilla ei. Jos näin on ja asia on siellä ylläpitopuolella tiedossa, eikö asiasta voisi INFORMOIDA suomi24 käyttäjiä jossakin etusivulla.

Itse olen joutunut nyt erittäin noloon tilanteeseen s-postin toimimattomuuden vuoksi, odotan jonkinlaista reilua hyvitystä asiassa. Ylläpidon taholta olisi myös korrektia jossakin julkisessa tiedotusvälineessä (tv-uutiset esim.) kertoa yleisesti suomi24-sähköpostiongelmista.
5279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

mutta nyt on alkanut pelittämään firefoxillakin

päivitysnappia saa vain tiheään olla painamassa, että saa kaikki valikot toimimaan postin ollessa auki

se ihmetyttää, mutta taitaa olla paranemaan päin? :)

Äänestä

Testiemme mukaan sähköposti toimii Internet Explorerin lisäksi myös Firefoxilla, Netscapellä, Mozillalla ja joillakin muilla selaimilla .Uusi posti ei tue toistaiseksi Opera-selainta. Jotkut toiminnot toimivat Operallakin. Asiaa auttaa, jos muuttaa Operan asetuksista kohdasta Tools/Työkalut Identify as Internet Explorer. Muutamme palvelua tulevaisuudessa niin, että se toimii myös Operalla ilman, että asetuksia pitää muuttaa.

Voitko täsmentää millä tavalla sähköposti ei sinun kohdallasi toimi, niin voimme tutkia asiaa. Kannattaa olla myös suoraan yhteydessä ylläpitoon jos ongelmat jatkuvat.

Paras media ongelmista tiedottamiseen on Suomi24, sillä sitä kautta postin käyttäjät löytävät tarvittavan tiedon mahdollisimman nopeasti.

Äänestä

tämän palstan kevennyksestä - on sitä kaivattukin:

>Ylläpidon taholta olisi myös korrektia jossakin julkisessa tiedotusvälineessä (tv-uutiset esim.) kertoa yleisesti suomi24-sähköpostiongelmista.<

Huumoria(ko)?


Terveisin, MM.

Äänestä
  • Niin, ei postin vastaanottaja (odottaja) ehkä ymmärrä lähteä katsomaan suomi24.:n sivuille, onko siellä ehkä selitetty syytä viestini viivästymiseen...

    Äänestä

En kerta kaikkiaan käsitä, miten tämä koko systeemi toimii!?!? Postit eivät tule perille, muutamia viestejä olen kyllä jo lähettänyt niin, että ne ovat menneet perille. Voisiko jostain saada "rautalankamallin", eli YKSINKERTAISET KÄYTTÖOHJEET, ettei tarvitsisi koko päivää istua koneen ääressä miettimässä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nolottaa kirjoitti:

Onko nyt niin, että Internet Explorerilla s-posti toimii, mutta Firefoxilla ei. Jos näin on ja asia on siellä ylläpitopuolella tiedossa, eikö asiasta voisi INFORMOIDA suomi24 käyttäjiä jossakin etusivulla.

Itse olen joutunut nyt erittäin noloon tilanteeseen s-postin toimimattomuuden vuoksi, odotan jonkinlaista reilua hyvitystä asiassa. Ylläpidon taholta olisi myös korrektia jossakin julkisessa tiedotusvälineessä (tv-uutiset esim.) kertoa yleisesti suomi24-sähköpostiongelmista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu