Iloinen postinjakaja

"Mies ajoi huumeissa Postin jakeluautoa – osui valotolppaan Joutsassa, jäi kiinni Sysmässä!" KSML
Kyllä posti kulkee kun kusti polkee kaasua mömmöissään.
9349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Noita valotolppia pystyttävät ihan mihin sattuu. Aina saa varoa niitä, ainoa mikä infrastrukturissa osuu oikealle paikalla on sillat. Sen näkee siitä että juuri siitä kohden kaikki autot ajaa missä silta eli silta osunut täsmälleen oikeaan kohtaan.

Äänestä

Ei ne noihin Postin talkoohommiin täyspäisiä enää saa. Vajakkeja ja vanhoja juoppoja.

Äänestä

Mie oon Mertsi tere! mie ossaan laulaa

Äänestä
  • Ei sattus oleen orivarsaa myynnissä? Vaihdettais Volvoon päikseen. Katsastettu moneen kertaan.

    Äänestä

Minä oon just äskettäin tajunnut että naisilla on mielenkiintoisia paikkoja

Äänestä
  • Eli siis todellisuudessa onnellinen

    Äänestä

  • Paikattu naama: kiristys, kohotus , ankkahuulet ja vitutus.
    Mielenkiinto on alaspäin!

    Äänestä

Mitä muuta voi odottaa SOL vuokratyöpaikasta, jossa tuntipalkka on 9€

Äänestä
  • No jos duunaa 10 tuntia päivässä seitsemänä päivänä viikossa koko kuukauden, niin sehän tekee jo reilut 2500€/kk! Sit jos käy jakamas mullilehtee yöllä, nin sitähän pääsee jo Lidlin kassan ansioihin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

"Mies ajoi huumeissa Postin jakeluautoa – osui valotolppaan Joutsassa, jäi kiinni Sysmässä!" KSML
Kyllä posti kulkee kun kusti polkee kaasua mömmöissään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu