Missä on raja v....

Laahustava

Siis missä kulkee raja vitutuksen ja ärsytyksen.
Moni pikku asia mikä ei toimi niinkuin haluan ärsyttää,mutta missä vaiheessa se muuttuu vitutukseksi.Siinäkö kun joutuu pyytämään muilta apua kun ei itse saa asiaa hoidettua,siis vituttaa kun joutuu turvautumaan toisten apuun(kyllä mä tän hoidan itse vaikka henki menisi)

Entäpä vielä mielenkiintoisempi raja.
Missä loppuu kauneus ja alkaa rumuus(miehet on rumia).

4

426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sinulla tuo sama perisynti kuin minulla: ylpeys.
      Kun se oikein iskee päälle, niin kyllä vituttaa välillä.Tulee tehtyä tekoja, joita katuu myöhemmin.

      Ärsyyntyminen voi iskeä hetkittäin, mutta häipyä myös heti pois.

      Kauneus loppuu siihen kun ensin alkaa ärsyttään ja sitten kohta jo vituttaa..siitä alkaa rumuus....

    • Marion.T

      niin sanotaan.
      Mun mielestäni rumia ihmisiä ei olekaan - jokaisessa on jotakin kaunista, ja kun osaa korostaa sitä parasta puoltaan oikein, niin silloin vähemmän kauniskin voi olla varsinainen kaunotar.

      Sama on kauniissa ihmisissä, jos naama on hapan ja luonne vittumainen, niin silloin ei ole kovin kaunis, vaikka päälle päin äkkiä katsottuna niin näyttäisikin.

      Enpä tuosta vitutuksen rajasta osaa sanoa paljoakaan - mua aika harvoin vituttaa, mutta sitten kun suutun, niin kyllä astiat lentelevät.
      Mutta eihän sekään kai vitutusta ole - paremminkin äkkipikaisuutta.

      Toisten apuun turvautuminen on varsinkin miehille todella kova paikka. Ennemmin tehdään melkein mitä vain, ennenkun pyydetään apua - ja auta armias jos nainen tietääkin paremmin miten jokin asia tehdään. Silloin voi kyllä miehillä kiehahtaa sinne vitutuksen puolelle :DDD

    • ggnojoP

      Ärsyttää,
      kun joutuu osoittamaan kärsivällisyyttä, missä
      itse ymmärtää ja yrittää saada toisen ymmärtämään.

      Vituttaa,
      kun kärsivällisyys loppuu kun ei saa toista ymmär-
      tämään toistuvista yrityksistä huolimatta.

    • tuffe

      kulkee siinä kolmannen ja viidennen yrityksen välissä. Eli jos ei hommat onnistu alkaa kolmannella yrityksellä ärsyttää, neljännellä vaivun epätoivoon ja viidennellä vituttaa. Se oli uutta että apuakin vois pyytää... ;)

      Enkä tiedä muita rumia miehiä kuin Klonkku...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      22
      4632
    2. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      154
      4100
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      13
      3386
    4. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      67
      3066
    5. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      86
      2764
    6. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      151
      2642
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      28
      2383
    8. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      37
      2313
    9. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      121
      1620
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      20
      1615
    Aihe