hei vaan,
nyt täytyy kysellä... olen aloitteleva tiffanyharrastaja. kysyisin, että missä on vikaa
kun tinaan , niin jonkun ajan päästä alla oleva tina&kuparinauha on irronnut reunasta ja musta liima on jäänyt reunaan. miksi näin käy, olen vinkeistä kiitollinen.
tiffanytyö
8
270
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa lämmittää niitä reunoja varovasti
- Anonyymi
Liekilläkö? Eikö se sula?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liekilläkö? Eikö se sula?
Pienelä liekillä ei sula.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pienelä liekillä ei sula.
Täytyy kokeilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liekilläkö? Eikö se sula?
Tohollako ap tinaa, kolvilla tinaaminen pitää tehdä.
- Anonyymi
Olethan kiinnittänyt kuoarifolio( teipin) ihan kunnolla hangaten reunat tiiviisti jokaisen lasipalan ympäri? Ja sitten kun käytät juotosnestettä ja olet tinannut työn, niin peset työn puhtaaksi, ettei juotosneste jää työhön. Se voi liuottaa liiman irti, ja olethan ensin hionut lasipalat ja pessyt ja huuhtonut ja kuivanut ne kunnolla, ennenkuin laitat sitä kuparifoliota niihin paloihin.
- Anonyymi
Pesu pitää tehdä jo ennen kuparinauhan kiinnittämistäkin, alottajan ongelma voi olla likainen lasi mihin nauhan on kiinnittänyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678