Imatra haki erämuseota itsellensä. Vuosia sitten. Mitä on tapahtunut sen jälkeen? Eikai mitään. Itse olisin halunnut siihen tutustua. Myt näyttä jotta aika loppuu. On tullut jo niin paljon lisää ikää itselleni. Pitäiskö koko hanko myöntää toiselle kaupungille.
Erämuseo milloin?
14
193
Vastaukset
- Anonyymi00002UUSI
Kyl se tulee ku kerkee.
- Anonyymi00007UUSI
Minulla olisi lahjoittaa sinne mökkirannan kaislikkoon ammoin jäänyt katiskan runko, verkot ruostuneet ajat sitten siitä puis. Katkennut airon tynkäkin saattaa vielä halkokuurista löytyä, sekin joutaa.
En nyt muista lapa- vai kahvapuoli se on, liekö toinen toistaan arvokkaampi?
Ja voisin antaa myös halkoliiterin seinästä räystään alta ruosteiset rautanaulat, joissa selvittelin verkot, ennen kuin älysin, että kalaa saa kaupasta vähemmällä vaivalla.
Luulisi noilla artifakteilla jo maksavia asiakkaita löytyvän sinne museoon. Kyllä tuo museo on meidän imatralaisten saatava, maksoi mitä maksoi. Kaikki kynnelle kykenevät talkoisiin ja eräaiheista tavaraa sinne tuomaan, hopi hopi.
- Anonyymi00003UUSI
Olis pitäny kuopata hanke aikoja sitten. Mutta ei toki kuopata kun Imatralla on rahaa. Kaikkee mitä politiikot nyt vaan jaksaa keksiä.
- Anonyymi00005UUSI
Asiaa!
- Anonyymi00004UUSI
Erämuseon voisi rakentaa kylpylän yhteyteen
- Anonyymi00006UUSI
Kaupungintalo voitti sen kilpailutuksen, jossa valittiin museolle paikka.
- Anonyymi00008UUSI
Mitenhän erämuseon henkilökunta saa ajan kulumaan kaupungintalolla?
- Anonyymi00009UUSI
Samalla tavalla kuin useat kaupungin työntekijätkin, tekemättä mitään ja juoruilemalla.
- Anonyymi00010UUSI
Eihän ne siellä ole töissä. Erämuseon valmistelijat tekee etätyötä. Ovat tehneet jo useamman vuoden.
- Anonyymi00011UUSI
- Anonyymi00012UUSI
Tuohon se taas kannattaa rahaa upottaa. Oppii virolaiset ja imatralaiset nuoret 20 kpl pakkaa reput. Hankeheepo työllistyy.
- Anonyymi00013UUSI
Anonyymi00012 kirjoitti:
Tuohon se taas kannattaa rahaa upottaa. Oppii virolaiset ja imatralaiset nuoret 20 kpl pakkaa reput. Hankeheepo työllistyy.
Hankkeessa mukana imatran kaupungilta 1 työntekijä. Projektipäällikkö, joka on monessa muussakin hankkeessa mukana.
Muuten toimintaa hoitaa erämuseon väki. Eli palkan maksaa Erämuseosäätiö. - Anonyymi00014UUSI
Anonyymi00013 kirjoitti:
Hankkeessa mukana imatran kaupungilta 1 työntekijä. Projektipäällikkö, joka on monessa muussakin hankkeessa mukana.
Muuten toimintaa hoitaa erämuseon väki. Eli palkan maksaa Erämuseosäätiö.Kas täällä on asiantuntija paikalla.
- Anonyymi00015UUSI
Turha puolustella turhaa museoo.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242361Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3411940Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241846Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91649Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581478Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121012Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu17970- 63845
- 55830
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?2788