Onko normaalia että ekat kuukautiset tulee 2 viikon välein ja erittäin runsaina??
Vastailkaa pliiiis!!
Kiitos jo etukäteen!!
Vastailkaa pliiiis!!
Kiitos jo etukäteen!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tulla aika epäsäännöllisesti.Ei syytä huoleen.Pidä vaan mukana kulkiessasi muutama side,ettei tule yllätystä.
kyllä jo pelkän anemiariskin takia kannattaa ottaa yhteyttä edes neuvolan terveydenhoitajaan näin kesällä. tai mielummin varata lääkäriaika terveyskeskuslääkäriltä.
meillä tosin vastaavassa tilanteessa tytär valitti asiasta suoraan minulle ja käytiin sitten ihan genegologilla. hoidoksi tuli yasminpillerit jotka niukentavat ja rytmittävät kierron.
hormooneista se johtuu ja jos sinulla on juuri alkanut kuukautiset niin hormonit heittävät volttia joten ei hätää, mutta jos tuntuu siltä etteivät ne ole tasoittuneet muutamassa kuukaudessa mene gynekologille niin hän antaa apua. Muista vain huolehtia raudan saannista eli punajuurta tai muuta rautapitoista ruokaa.