MITÄ MÄ SANOIN

Anonyymi-ap

Suomen poliisi on maailman laiskin!
https://yle.fi/a/74-20157687

Nää vaan nostaa palkkaa täällä.

Miksi meillä yleensä on poliisi? Apua ei tule. Saavat itse päättää että jaksaako sitä isoa persettä penkistä nostaa. Taidan vaan tehdä samaa. Emmäkä viitti.

4

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taidat vaan olla kateellinen poliiseille. Hyvä palkka eivätkä työt rasita.

      • Anonyymi

        Ei varmasti rasita! Eihän niitä näy edes missään jos näkyy niin ei niitä kiinnosta edes liikenne rikkomukset. Ei ihmisten hlötodistukset ketä ovat. Miksi ovat täällä. Muissa maissa kiinnostaa. Ihmisten ajokuntoa ei edes tarkasteta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei varmasti rasita! Eihän niitä näy edes missään jos näkyy niin ei niitä kiinnosta edes liikenne rikkomukset. Ei ihmisten hlötodistukset ketä ovat. Miksi ovat täällä. Muissa maissa kiinnostaa. Ihmisten ajokuntoa ei edes tarkasteta.

        Eikö suurin osa haaveile työstä, missä maksetaan hyvin, eikä mitään tarvitse tehdä ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1339
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1105
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      105
      965
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      43
      933
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      66
      765
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      749
    7. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      746
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      735
    9. Se riisuu suosimasi paatoksen, paljastaa egosi tyhjäksi

      Idän fisosofian vihaaja kirjoitti: "Muuten tämä idän-uskontojen mekaniikka hävitää ja hautaa tästä kaiken hyvän paatoks
      Hindulaisuus
      302
      676
    10. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      655
    Aihe