Tuomas Kettunen julmisteli kepun vappujuhlassa Kekkos-patsaalla Kajaanissa.

Anonyymi-ap

Kepu-kansanedustaja Tuomas Kettunen haukkui hallituksen pataluhaksi kepun vappujuhlassa 30.4.2025 Kekkos-patsaalla Kajaanissa. Hän unohti kertomatta, että tämä hallitus joutuu nyt paikkaamaan niitä suuria virheitä mitä kepu teki ollessaan mukana edellisessä Sanna Marinin sd. johtamassa hurlum-hei hallituksessa. Silloin itse Tuomaskin edisti sitä politiikkaa, jolla Suomi ajettiin lähes konkurssiin. Tuomas Kettunen luottaa varmaankin siihen, että äänestäjät eivät enää muista mitä tapahtui muutama vuosi sitten. Kepu voitti kunta- ja aluevaalit ollen Itä- ja Pohjois-Suomen suurin kuntapuolue. Nyt kepulla on mahdollisuus näyttää miten laitetaan kuntoon kuntien talous ja poistetaan hyvinvointialueiden ongelmat - ei ku töihin Tuomas!

8

693

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aurinko pitää nousta monta kertaa ennekuin talous tulee kuntoon.Todennäköisesti siihen ei yksi sukupolvi riitä.

    • Anonyymi

      Hannu Kemppainen Kettusen tilalle seuraavissa vaaleissa, kiitos

    • Anonyymi

      Hänellä ne jää kaikki työt tekemättä tai kesken.

    • Anonyymi

      Julmistelisi eduskunnassa myös, ei suutaan auki ressukka siellä saa, pitäis olla pikkasen aktiivisempi.

    • Anonyymi

      kunnes trumpetti vaikenee. lyhyt muisti hänellä kyllä on. ei jatkoon.

    • Anonyymi

      Tuomas pitäisi naittaa Kettutytöille. Tulisi Kettu vauvoja😠

    • Anonyymi

      Sofia Virta olisi sopiva. Ketkuvauvojasiitä tulisi.

    • Anonyymi

      Senhän ne voi tehä siviilissä naimiset ja naittamiset, eduskuntaa siihen ei tartte sotkea, pitäs saada tomerampi henkilö tilalle Kemppainen juuri parempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3793
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2231
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2104
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1721
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1552
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1492
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      80
      1447
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      1186
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1143
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    Aihe